Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Loe enne visiiti

Vastuvõtule tulles võtke alati kaasa isikut tõendav dokument

Haigekassa poolt kaetud teenuse broneerimisel peab olemas olema (digi)saatekiri suunavalt arstilt. Kui patsient pöördub arsti vastuvõtule ilma saatekirjata, siis on vastuvõtt ja kõik kaasnevad teenused talle tasulised.

Tasulise teenuse korral pole saatekiri vajalik, kuid võimalusel võtke kaasa varasemate uuringute tulemused

Tulge kohale 5 minutit enne kokkulepitud visiidi aega

Visiidieelsed erisoovitused vastavalt Teie probleemile:

Lastetus

Vajalikud uuringud: läbivaatus, vestlus, viljatuse/munandi düsgeneesi sündroomi küsimustik, sperma analüüs (2 korda), eesnäärme sekreedi uuring, hormoonuuringud, esmaskuse analüüs, vajadusel suguhaiguste testid, ultraheliuuringud ja geneetilised testid.

Optimaalne uuringuskeem. Uuringud algavad enamasti õe visiidil terviseseisundi analüüsi ja läbivaatusega. Järgnevalt lepitakse kokku edasine uuringuskeem.

Eriteenusena (tasuline) on Tartus ja harvadel juhtudel ka Tallinnas võimalik kõik uuringud teostada ühe päeva jooksul. Selle teenuse taotlemiseks on parim aega küsida e-maili teel (meestekliinik@kliinikum.ee). Sama päeva teenuse puhul toimub esmalt arsti või õe visiit ja seejärel analüüsid. Analüüsitulemused saavad valmis 3-4 tunni jooksul ja siis toimub kokkuvõttev arsti visiit. Kui esmaskusest teostatakse ka suguhaiguste uuringud, siis nende vastused saab teada mõni päev peale testi võtmist telefoni teel.

Sperma analüüs antakse labori juures asuvas privaatruumis. Enne analüüsi peaks mees pidama oma seksuaalelus 2-7 päevase pausi, soovituslikult 3-4 päeva. Probleemsete või piiripealsete analüüsitulemuste korral on hinnangu andmiseks vajalik vähemalt kaks testi, mis teostatud mõnenädalase vahega.

Teostatavad uuringud võimaldavad hinnata mehe sugutrakti funktsionaalset seisundit ja seeläbi kaudselt ka mehe viljakuse taset. Peale uuringukompleksi läbimist antakse mehele hinnang tema reproduktiivse funktsiooni hetkeseisundi ja prognoosi kohta. Vajadusel määratakse viljakust toetav ravi. Lepitakse kokku kontrollanalüüsi aeg. Haigusjuhu lõpetamisel edastatakse vastav informatsioon terviseinfosüsteemi.

Erektsioonihäire

Vajalikud uuringud: vestlus, meestekliiniku üldküsimustik, prooviravi, vajadusel läbivaatus, hormoonuuringud, laboritestid üldtervisliku seisundi hindamiseks ja peenise veresoonte Doppler ultraheli uuring.

Pragmaatilise käsitluse skeem. Sellisel juhul piirdub esimene visiit küsitlusel põhineva patsiendi seisundi ja raviriskide analüüsiga ja seejärel väljakirjutatava erektsioonihäire tablettravimiga. Kergematel juhtudel võib sellise skeemiga saavutada püsiva ravitulemuse.

Uuringulise käsitluse skeem. Häirete põhjuste väljaselgitamiseks teostatakse lisaks mehe läbivaatus, vere analüüsid suguhormoonidele (enne visiiti 2-3 tundi mitte süüa), vanematel kui 45-aastastel meestel ka test eesnäärme kasvaja suhtes. Määratakse prooviravi. Vajadusel teostatakse lisatestidena peenise veresoonte Doppler ultraheli uuringud ja veretestid üldtervisliku seisundi hindamiseks.

Varane seemnepurse

Vajalikud uuringud: vestlus, meestekliiniku üldküsimustik, hormoon- ja biokeemilised testid, vajadusel ka läbivaatus ning uuringud eesnäärmepõletiku suhtes

Pragmaatilise käsitluse skeem. Sellisel juhul piirdub esimene visiit küsitlusel põhineva patsiendi seisundi ja raviriskide analüüsiga ja seejärel väljakirjutatava varast seemnepurset mõjutavate tablettravimiga.

Uuringulise käsitluse skeem. Häirete põhjuste väljaselgitamiseks teostatakse lisaks mehe läbivaatus, meestekliiniku üldküsimustik, analüüsid verest, uuringud eesnäärmehaiguste välistamiseks.

Eesnäärmehaigused, kusemishäired, alakehavalud, prostatiit

Vajalikud uuringud: Vestlus, meestekliiniku üldküsimustik või kusemishäirete küsimustik (IPSS), uuringud eesnäärmepõletiku suhtes (eesnäärme sekreet või sperma), kusevoolu hindamine aparaatanalüüsil, PSA test eesnäärmevähi ja eesnäärmekahjustuse hindamiseks. Lisauuringutena vajadusel ultraheliuuringud, hormoonuuringud, suguhaiguste testid, kusemispäevik jt.

Optimaalne uuringuskeem. Uuringud algavad enamasti õe visiidil terviseseisundi analüüsi ja läbivaatusega. Järgnevalt lepitakse kokku edasine uuringuskeem. Eriteenusena (tasuline) on Tartus ja harvadel juhtudel ka Tallinnas võimalik kõik uuringud teostada ühe päeva jooksul. Selle teenuse taotlemiseks on parim aega küsida e-maili teel (meestekliinik@kliinikum.ee). Sama päeva teenuse puhul toimub esmalt arsti või õe visiit ja seejärel analüüsid. Analüüsitulemused saavad valmis 3-4 tunni jooksul ja siis toimub kokkuvõttev arsti visiit.

Suguhaiguste kahtlus või kusiti põletik

Vajalikud uuringud: suguhaiguste riski hindamise küsimustik, vestlus, kuse aparaatanalüüs, suguhaiguste testid, vajadusel läbivaatus.

Optimaalne uuringuskeem. Uuringuid saab teostada väljaspool arsti/õe järjekorda edastades oma uuringusoovi otse konkreetsele keskusele. Eelnevalt soovitame tutvuda mehe sugutrakti põletike infofailiga. Analüüsid teostatakse esmasest hommikusest kusest. Erandina ka päeval, kui mees ei ole vähemalt 3-4 tundi kusel käinud. Keerulisematel juhtudel võib arst teile pakkuda analüüside võtmist kusitist, spermast või eesnäärme sekreedist. Kasutame ainult PCR meetodil teostatavaid uuringuid. Kui esmane visiit toimub arsti juurde, siis saab vajadusel koheselt alustada antibiootikumraviga. Uuringute tulemused saab teada tavaliselt kolm päeva peale analüüside võtmist. Suguhaiguste leiu korral on võimalik kiire soodushinnaga (25 EUR) pääs arsti vastuvõtule. Partneri ravi toimub vastavalt uuringutulemustele. NB! Suguhaiguste uuringud on meie kliinikus tasulised! Erandina on saatekirja olemasolul uuringud tasuta kuni 22 aastastele meestele.

Suguhaiguste uuringud ja ravi ühe päeva jooksul. Võimalik vaid Tartu keskuses. Ühepäevane teenus eeldab uuritava materjali (hommikuse esmasuriini) jõudmist meestekliiniku Tartu keskusesse (L. Puusepa 1a,  II korrus, meestekliinik) hommikul ajavahemikus 7.45 kuni 8.00. Arsti vastuvõtt toimub samal päeval alates 15.00. Vajalik eelnev registreerimine  telefoni (7319323) või e-maili (meestekliinik@kliinikum.ee) teel.  Analüüsi kogumiseks vajaliku uriinianalüüsi purgi võite osta apteegist või saate eelmise päeva pealelõunal kell (13-16.00) meie kliiniku Tartu, Tallinna, Pärnu või Narva keskustest. Vajalike uuringute maht otsustatakse suguhaiguste riski hindamise küsimustiku tulemuse ja kuse põletikurakkude sisalduse (põletikureaktsiooni tugevuse) alusel. Järgneb uuringumaterjali laboratoorne analüüs. Pärastlõunal arsti visiit – läbivaatus, tulemuste arutelu, vajadusel kohene ravi ja/või täiendavate uuringute vajaduse üle otsustamine. Juhend uriini kogumiseks. Analüüsimaterjali kogumise protseduuri soovitame läbi viia tualetis või vannitoas. Uuringuks tuleks koguda kindlasti hommikune (esmasjoa!) uriin. Enne urineerimist on soovitav suguelundit kergelt masseerida suunas ülevalt allapoole - see aitab kaasa varjatud põletikukollete tühjenemisele uuritavasse uuringumaterjali. Analüüsimiseks on vajalik vähemalt pool topsi uriini ja uriini kogumise juures peab olema kindel, et tuubi kogutakse ka esimesed tilgad uriini. Peale proovimaterjali kogumist tuleb kindlasti veenduda, et uriinitops on kindlalt kaanega suletud. Uriinitopsile palume kirjutada oma nimi. Palun pakendage uriinitops kilekotti.

Eesnaha ja peenisepea põletik

Vajalikud uuringud: läbivaatus, vestlus, vajadusel suguhaiguste testid, kandidoosi uuring, sekreedi külv tavamikroobidele või sperma analüüs põletikule.

Optimaalne uuringuskeem. Eelnevalt soovitame tutvuda mehe sugutrakti põletike infofailiga. Enne visiiti 24 tunni jooksul eesnahka mitte pesta. Kaks-kolm tundi enne vastuvõtule tulekut mitte käia kusel. Tüüpilise leiu puhul täiendavaid uuringuid vaja ei ole ja ravi alustatakse koheselt. Vajadusel võetakse uuringud eesnaha alusest sekreedist või haavandist. Vahel on soovitav teha ka suguhaiguste testid, sperma analüüs või eesnäärme sekreedi uuring eesnäärme põletiku välistamiseks. Ka juhul kui võetakse analüüsid põletikutekitajate tuvastamiseks alustame arsti visiidiga algava käsitluse korral enamasti ravi siiski koheselt esimesel visiidil. Uuringute tulemused saab teada nädal peale analüüside võtmist. Partneri ravi toimub vastavalt uuringutulemustele.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram