Kontaktandmed

SA TÜ Kliinikum Ühendlabor
L. Puusepa 8,
51014 TARTU
Tel: +372 731 9312
Fax: +372 731 9326
yhendlabor@kliinikum.ee

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi ühendlaboris on eraisikul võimalik tellida analüüse ning tasuda nende eest ise vastavalt haigekassa hinnakirjale. Tasulisi analüüse saab tellida vastava tellimislehega, mis sisaldab tellitavate analüüside nime- ja hinnakirja.

Analüüside tellimise soovi korral:

  • L. Puusepa 8 registratuurist (sissepääs N. Lunini tänava poolt) väljastatakse tellimisleht, millele registratuuri töötaja lisab vajalikud isikuandmed ja soovitud uuringu(d). Tellitav uuring märgitakse ristiga (x) veergu “Tellitud”.
  • Registraator väljastab arve nii laboratoorse uuringu kui verevõtmise eest, mille alusel saab tasuda samas registratuuris.
  • Uuringuks vajalik vereproov võetakse J korpuse II korrusel ruumis J2109 (kell 08.00 – 16.00).
  • Vajaliku proovinõu uriini- või roojaproovi kogumiseks saab ühendlabori analüüside vastuvõtuluugist II korrusel ja analüüsimiseks toodud materjal tuleb viia koos tellimislehega samasse kohta tagasi (vastuvõtt 08.00 – 16.00).
  • Labor saadab analüüsi tulemused registratuuri, kust need väljastatakse kliendile isikut tõendava dokumendi alusel.
  • Tasuliste uuringute tulemused saadetakse ka Patsiendiportaali (www.digilugu.ee), v.a. mikrobioloogia ja geneetikakeskuse tulemused.

SARS koroonaviirus 2 RNA tasuline analüüs

 

Alates 1. oktoobrist on kõikidel soovijatel võimalik broneerida aega tasulise COVID-19 uuringu tegemiseks Tartu Ülikooli Kliinikumis.

Tasulisele COVID-19 analüüsile on võimalik aega broneerida telefoni teel 731 9100 või kliinikumi kodulehel, valides infektsioonhaiguste erialalt SARS-CoV-2 RNA määramise. Ilma saatekirjata on analüüsi maksumuseks 75 eurot, arve saadetakse e-postile peale analüüsi aja broneerimist ning selle eest tuleb tasuda enne proovivõtmisele tulekut. Lisaks on võimalik arve eest tasuda kliinikumi patsiendiportaalis ePatsient.

Proove võetakse N. Lunini 6 maja juures asuvas proovivõtupunktis. Juhul, kui on vaja ka inglisekeelset tõendit uuringu tulemuse kohta, tuleb sellest teada anda proovivõtjale.

Tulemused on leitavad Digiloost järgmisel päeval ning vajadusel on võimalik saada tõend või vastuse väljatrükk paberkandjal, küsides seda L. Puusepa 8 J-korpuse registratuurist (sissepääs N. Lunini tänava poolt).

Juhul, kui COVID-19 analüüsi tulemus on positiivne, tuleb jääda perearsti jälgimisele.

Kui COVID-19 analüüse tellivad suuremate kollektiividega ettevõtted, soovides uurida enam kui 15 inimest, tuleb neil pöörduda ühendlabori sekretäri poole telefonil 731 9312 või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. kaudu. Kliinikum on sõlminud kokkuleppe Tartu Kiirabiga, kelle COVID-19 analüüsi võtmise brigaad teeb väljasõidu soovitud asutusse, võtab proovid ning transpordib need omakorda ühendlaborisse.

 

SARS koroonaviirus 2 antikehade tasuline analüüs

 

COVID-19 läbipõdemise tuvastamiseks on võimalik teha antikehade analüüsi maksumusega 13,21 EUR. Selleks tuleb täita L. Puusepa 8 J-korpuse registratuuris (sissepääs N. Lunini tänava poolt) vastav tellimisleht, maksta seal arve ning anda veri ühendlabori verevõtu kabinetis J2109.

Tulemused on leitavad Digiloost 2–3 päeva jooksul.