Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Tasuliste analüüside tellimisleht

Ühendlabori uudised

Ühendlabor ootab kõikide töötajate tagasisidet (23.01.2023)

Kliinikumi ühendlaboris ja geneetika ja personaalmeditsiini kliinikus on juba mitmeid aastaid olnud kasutusel andmebaas HALA (Heade/Halbade Asjade Lahendamise Andmebaas; https://siseveeb.kliinikum.ee/hala/), kuhu registreeritakse labori tööd puudutavad ja käsitlemist vajavad head ja halvad juhtumid.

Selleks, et lihtsustada tellijatele tagasiside andmist, oleme loonud võimaluse kasutada HALA ka kõigil teistel Tartu Ülikooli Kliinikumi töötajatel. HALA abil on võimalik pöörata tähelepanu laborites esile kerkinud probleemidele, esitada kaebusi, teha ettepanekuid või ka kiita laboreid ja nende töötajaid. Paljuski on see seni toimunud telefoni teel, kuid telefoni teel edasi antavad tähelepanekud lähevad ajapikku meelest ja süsteemset probleemide lahendust ei pruugi järgneda.

Kliinikumi patsientide tagasiside andmise võimalused täienesid (29.11.2022)

Tartu Ülikooli Kliinikum täiendas olemasolevat tagasisidesüsteemi, mille tulemusel saavad patsiendid anda tagasisidet oma vastuvõtu kohta selle toimumise järgselt.

Kliinikumi juhatuse liikme, õenduse ja patsiendikogemuse juhi Ilona Pastaruse sõnul on tagasisidevõimaluste laiendamine oluline, et saada vahetu tagasiside selle kohta, kuidas kliinikumi patsiendid tervishoiuteenust hindavad, ent ka selle kohta, mida patsiendid lisaks vajavad. „Nii alustasimegi oktoobris kliinikumi patsientidelt vahetu tagasiside küsimist soovitusindeksi meetodil. Soovitusindeksi meetod aitab mõista, kui edukad oleme oma tegevustes praegu ning prognoosida tulevikku meie patsientide ootustest ja kogemustest lähtuvalt. Samuti võimaldab pidev tagasiside patsientidelt saadud info põhjal teha vajadusel jooksvalt muudatusi,“ selgitas õenduse ja patsiendikogemuse juht.

Kliinikumi uudised

Kriisiõppusel Tervex harjutati arstiabi andmist varje tingimustes (08.05.2025)

Täna, 8. mail toimus Tartu Ülikooli Kliinikumis kriisiõppus Tervex, mille eesmärk oli harjutada arstiabi andmist varje tingimustes, samuti hulgikannatanutega olukordade lahendamist. Tervex on osa Eesti kaitseväe korraldavast rahvusvahelisest suurõppusest SIIL.

Stsenaariumi järgi oli sõjalise rünnaku oht kõrge, millest teavitamiseks anti õhuhäire. Seejärel evakueeriti Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna, intensiivravi osakondade ning operatsiooniteenistuse patsiendid varjendisse. „Kliinikumi uue lastekliiniku maja ehitamise ajal algas ka sõda Ukrainas, mistõttu otsustas Kliinikumi juhtkond rajada planeeritud kahekorruselisse maa-alusesse parklasse varjumise võimalused. Ravitöö mõttes tähendab see valmidust nii ravivoodite jaoks, hapniku- ja elektrivalmidust, aga ka näiteks suruõhu ja andmeside toimimist,“ selgitas Kliinikumi õppuse juht ning  5. kliinilise valdkonna juht dr Jaan Sütt.

Kliinikumis toimub kriisiõppus Tervex 2025 (06.05.2025)

Uued suunad kätehügieenis – kas kindaid läheb ikka alati vaja? (05.05.2025)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram