Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Vastuvõtuaja tühistamine

Vähikeskuse uudised

Kliinikumi külastasid Euroopa vähiravi tippeksperdid (14.01.2025)

20.–21. novembril 2024 külastasid Tartu Ülikooli Kliinikumi kaheksa Euroopa vähiravi eksperti. Üheks külaskäigu eesmärgiks oli saada ülevaade sellest, milline on vähiravi hetkeolukord Kliinikumis ja Eestis ning teiseks seada ühised sihid aastaks 2030 üle kogu Euroopa.

Välisvisiidile tulnud vähiravi ja teadusuuringute eksperdid on pärit kogu Euroopast – Karolinska Ülikooli Haiglast ja Uppsala ülikoolist Rootsis, Vall d´Hebroni Ülikooli Haiglast ja onkoloogia instituudist Hispaaniast, Oslo Ülikooli Haiglast Norras, Turu rakenduskõrgkoolist Soomes, Jules Bordet Instituudist Belgias, Euroopa Vähiuuringute ja Ravi Organisatsioon (EORTC) Belgiast. Visiidi juhtivekspert ja esimees on Eva Jolly, Karolinska vähikeskuse juhtiv koordinaator Rootsis.

Kliinikumis alustati vähipatsientide elukvaliteedi uuringuga (23.09.2024)

Tartu Ülikooli Kliinikum on partner üle-Euroopalises projektis „EUonQoL – Euroopa vähipatsientide elukvaliteedi hindamise töövahendite valideerimine.“ EUonQoL-küsimustik on välja töötatud vähipatsientide ja vähktõvest tervenenute eelistusi ja vajadusi silmas pidades. Ühtlasi võimaldab küsimustik patsientidel endil hinnata oma tervisetulemeid (patient-reported outcome measures - PROMs), olles seega osa väärtuspõhisest tervishoiust, mille keskmes on väärtuse loomine patsientide jaoks.

Kliinikumi juurde luuakse esimesena Eestis vähiandmete ladu (31.01.2024)

Tartu Ülikooli Kliinikum kuulub ainsana Eestis rahvusvahelisse DIGICORE (Digital Institute for Cancer Outcomes Research) võrgustikku, mille eesmärgiks on luua vähikeskuste omavaheline digitaalne infrastruktuur ja teha reaalelu andmetel põhinevat teaduskoostööd. Võrgustikku kuulumine annab Kliinikumile ainulaadse võimaluse teha üleeuroopalist teaduskoostööd senisest kordades kiiremini ning parandada ravikvaliteeti. Patsientide jaoks on oluline, et teadussaavutused jõuaksid võimalikult kiiresti ka ravitöösse.

DIGICORE’i DigiONE I3 (Digital Oncology Network for Europe) projekti raames toetatakse võrgustikku kuuluvaid vähikeskuseid vähiandmete OMOP (Observational Medical Outcomes Partnership) mudelil põhineva andmelao loomisel. Projekt kestab 2,5 aastat, 2026. aasta kevadeni.

Kliinikumi uudised

Dr Katrin Elmet valiti Eesti aasta arstiks (03.02.2025)

Eesti aasta arstiks valiti tänavu Tartu Ülikooli Kliinikumi anestesioloog ning anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku vanemarst-õppejõud doktor Katrin Elmet. Pidulik auhinnatseremoonia toimus 30. jaanuaril 2025 Mustpeade majas, kus aasta arstile andis Kristiina Oppi klaasskulptuuri üle terviseminister Riina Sikkut.

„Doktor Elmet selgitab otsekoheselt ja inimlikult, arusaadavalt ja sügavalt elus ja arstitöös ette tulevaid keerulisi valikuid,“ sõnas terviseminister Riina Sikkut. „Dr Elmet on aastaid töötanud ka selle nimel, et Eesti inimesed saaksid oma seaduses olevat otsusevabadust elu lõpus ka tegelikult kasutada – oma ravieelistused ja soovid läbi mõelda ning tervishoiutöötajatele kättesaadavaks teha.“

Kliinikumis algab kõhuaordi aneurüsmi sõeluuringu pilootprojekt (30.01.2025)

Kliinikumi teadus- ja arendustegevus loob patsientide jaoks uusi võimalusi (29.01.2025)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram