Onkoloogiliste haigete raviplaani koostamine toimub multimodaalses onkoloogilises konsiiliumis. Konsiilium on nõupidamine, milles osalevad raviga tegelevad spetsialistid (vastava kasvajapaikme kirurg, süsteemravi/keemiaravi, kiiritusravi teostav onkoloog) ja kasvaja diagnostikaga tegelevad eriarstid (radioloog, nukleaarmeditsiini arst, patoloog). Konsiiliumi meeskonda kuuluvad ka teiste erialade spetsialistid, kes aitavad hoida patsiendi elukvaliteeti ravi ajal ja ka pärast ravi lõppu.
Patsiendi raviarst korraldab enne konsiiliumi toimumist raviotsuse teostamiseks vajalikud uuringud, tagab piisava informatsiooni olemasolu ja patsiendi seisundi kokkuvõtliku esitluse, kaasates vajadusel teiste erialade spetsialiste.
Konsiiliumid on paikmepõhised:
Harvem esinevate kasvajapaikmete konsiilium kutsutakse kokku vajadusel ja toimub vastavate paikmepõhiste eriarstide osalusel.
Ühise arutelu tulemusel võetakse vastu raviotsus ja koostatakse raviplaan, mis vastab kehtivatele ravijuhenditele ja tõenduspõhisele kirjandusele ning heale meditsiinilisele tavale. Raviotsus arvestab kasvaja tüüpi, asukohta, levikut ja patsiendi terviseseisundit.
Konsiiliumis koostatud raviplaani selgitab ja arutab patsiendiga läbi tema raviarst.
Tänapäevane vähiravi hõlmab kasvajaspetsiifilist ravi, taastusravi ja toetavat ehk palliatiivravi. Ravi teostamisse on kaasatud ka teised erialad väljaspool onkoloogia valdkonda.
Ravimeeskonda kuuluvad õde-nõustaja, toitumisspetsialist, logopeed, psühholoog, kogemusnõustaja, sotsiaaltöötaja ja hingehoidja, kes aitavad ennetada raviga seotud kõrvaltoimete väljakujunemist ja tagada nende õigeaegne ravi ning pakuvad tuge patsiendi elukvaliteedi parandamisel kogu raviteekonna vältel.