Kliinikumi teadus-arendustöö toimub tihedas koostöös Tartu Ülikooliga, enamuses teadusprojektides on kaasatud nii ülikooli kui ka Kliinikumi töötajad. Teadustöö rahastuse tagavad kas ülikooli poolt juhitud lepingud (Eesti teadusagentuuri, Euroopa Komisjoni projektid) või otse Kliinikumiga sõlmitud lepingud (meditsiiniseadmete tootjate/ravimfirmade rahastatud kliinilised uuringud, Eesti sisesed innovatsiooniprojektid (Tervisekassa jt), Euroopa rahastatud teadus-arendusprojektid (EL Horizon, EIT Health jt). Olulise uue rahastusmeetmena on alates 2021. aastast käivitatud Kliinikumi arendusfondi toetused.
31. detsember 2024. aasta seisuga oli Kliinikumis töös 345 erinevat teadusuuringut. Neist 75 on akadeemilised mittesekkuvad ja 11 sekkuvad uuringud, 22 ravimifirma või meditsiiniseadme tootja kliinilised uuringud ning 3 innovatsiooniprojekti, mis kaasavad patsiente ja/või nende andmeid. 2024. aasta jooksul algatati kokku 111 uut teadusuuringut.
Kliinikumi arendusfondist said 2024. aastal rahastuse 15 teadus-arendusprojekti kogusummas 896 959 eurot. Lisaks eraldati 36 746 eurot 9 koolitustegevuseks, st töötajate praktiseerimiseks välismaa haiglates või erialaste koolituste korraldamiseks Eestis.
Ülevaade Kliinikumiga sõlmitud teadus-arendustöö lepingutest ning Kliinikumi arendusfondi toel töös olevatest projektidest on juuresolevates alamenüüdes.