Südamehaigete ambulatoorse taastusravi eesmärgiks on taastada patsiendiga aktiivses koostöös tema võimalik potentsiaal kehalises, vaimses ja sotsiaalses tähenduses.
Taastusravi vajavad:
Südamehaigete taastusravi eesmärgiks on parandada kehalist töövõimet ja vähendada koormusest (ala- või ülekoormusest) põhjustatud haigussümptomeid, mõjutada haigust põhjustavaid riskifaktoreid ja parandada tervisega seotud elukvaliteeti. Põhiline eesmärk on vähendada kordushaigestumust ja surevust.
Varane ambulatoorne taastusravi on pikim meditsiiniliselt juhendatud südamehaigete taastusravi osa kestusega 8-12 nädalat. Lähtudes varases ambulatoorses taastusravis omandatud oskustest ja teadmistest, peaksid patsiendid ambulatoorse taastusravi lõppedes olema valdavalt iseseisvalt võimelised ja motiveeritud jätkama edasist taastumist selleks, et säilitada või parandada kehalist töövõimet.
Ambulatoorses taastusravi programmis tehakse koormustest nii enne kui pärast taastusravi. Esmase koormustesti järgselt on patsiendil võimalik osaleda taastusravis kas individuaalselt, rühmateraapias või kaugnõustamisena. Kõiki programme juhendab südamehaigete taastusravi ajal füsioterapeut.
Taastusravi eeldab patsiendi aktiivset osalust ja peab aitama patsiendil elustiili muudatused püsivalt ellu viia.
Oleme oma meeskonnaga koostanud põhjalikud juhised südamehaigustest taastumiseks ja sellega seotud teemade kohta, nagu südamelihase infarkti riskitegurid, füüsiline aktiivsus, vaimne tervis ning tervislik toitumine. Lisaks saate tutvuda taastusravi ja selle meeskonna liikmetega ning leiate vastused südamelihase infarkti järgselt tekkivatele enamlevinud küsimustele.
Kodulehel on eraldi teema lähedastele, kes teid taastumise teekonnal toetavad.