L. Puusepa 8, Tartu
F-korpus, IV korrus
Osakonnajuht Urmet Arus | vanemarst-õppejõud | tel 731 8499 | urmet.arus@kliinikum.ee
Osakonna vanemõe kohusetäitja Liina Jakobson | tel 731 8495 | liina.jakobson@kliinikum.ee
Sekretär Reelika Kaur | tel 731 8496 | reelika.kaur@kliinikum.ee
Õepost 731 8444
Arstide tuba 731 8442
1. jaanuaril 2020 avatud kardiointensiivravi osakond on 12-kohaline. Meie eesmärk on pakkuda kiiret ja professionaalset abi raskete südamehaiguste korral. Nendeks on ägedad klapihaigused, eluohtlikud rütmihäired, südame- ja hingamispuudulikkus, kopsuarteri trombemboolia. Paljud elustamisjärgses seisundis olevad haiged saavad samuti ravi just kardiointensiivravi osakonnas. Kõige suurema haigete osakaalu moodustavad aga ägeda koronaarsündroomiga haiged (STEMI, NSTEMI, ebastabiilne stenokardia).
Kliinikumi kardiointensiivravi osakonnas ravime patsiente kõigist Lõuna-Eesti haiglatest, aga ka Jõgeva Haiglast ja Ida-Viru Keskhaiglast. Kohalike haiglate arstid ja kiirabide brigaadijuhid konsulteerivad meiega edasise käsitluse osas iga ägeda südamehaiguse kahtluse korral. Koronaarsündroomiga haiged tuuakse enamasti koheselt edasi Kliinikumi, kus kardiointensiivravi osakonna personal organiseerib kiireloomulise abi. Ravime aastas 1000 patsienti.
Ägedaid südamehaigeid iseloomustab väga erinev kliiniline pilt - patsiendi seisund võib olla üliraske, aga ka täiesti stabiilne, isegi kaebustevaba. Samas võib rütmihäirete tekkimisel olukord muutuda hetkega kriitiliseks. Kardiointensiivravi osakonna töötajad on ette valmistatud kiiresti reageerima ja lahendama erakorralisi/kriitilisi situatsioone. Osakonnas rakendatakse kõiki tänapäevaseid jälgimis- ja ravimeetodeid. Ühistöös teiste osakondadega (angiograafia, kardiokirurgia, funktsionaaldiagnostika) tagame patsientidele kiired diagnostikavõimalused: koronarograafia, ehhokardiograafia, südameõõnte kateteriseerimine, elektrofüsioloogiline uuring jm. Samuti saavad meie patsiendid vastavalt vajadusele ööpäevaringselt elupäästvaid protseduure: koronaarangioplastika, südame ajutine elektriline stimulatsioon, kopsude kunstlik ventilatsioon, kehaväline vereringe, erakorralised südamelõikused.
Haigete aktiiv- ja järelravis teeme igapäevaselt koostööd kõigi Lõuna- ja Kesk-Eesti haiglatega, Ida-Viru Keskhaiglaga, aga ka kliinikumi erinevate osakondadega (kardioloogia osakonnad, taastusravi, anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku intensiivravi osakonnad jt).
Kardiointensiivravi osakond on hea koht, kus noore ja alustava arstina saada intensiivse töö kogemus ja tõsta enesekindlust ebastabiilsete haigete ja rütmihäirete käsitlemisel. Ootame kõiki kardioloogia, intensiivravi, erakorralise meditsiini ja sisehaiguste residente praktikale!