Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Vastuvõtuaja tühistamine

Kliiniku uudised

Kliinikumi südamekliinik võttis kasutusele uue ravimeetodi südame rütmihäirete ravis  (11.04.2025)

27. märtsil 2025 kasutati Tartu Ülikooli Kliinikumis esmakordselt Eestis südame rütmihäirete ravis pulsilaine tehnoloogiat. Kasutusele võetud seade ja spetsiaalne kateeter on kasutusel Baltikumis esmakordselt.

Kõige sagedasem südame rütmihäire on kodade virvendusarütmia. Seda esineb erinevates vanusegruppides, alates 40-aastastest, üksikutel juhtudel ka noorematel. Üle 65-aastastel inimestel esineb seda rütmihäiret juba kuni 5%-l. „Euroopas arvatakse olevat  ligikaudu 11 miljonit kodade virvendusarütmiaga patsienti, millele lisandub igal aastal kuni 900 000 juhtu. Seetõttu on kodade virvendusarütmiat nimetatud globaalseks epideemiaks, mida seostatakse üldise rahvastiku vananemise, krooniliste haiguste lisandumisega, stressitaseme tõusuga jm. Soomes on kodade virvendusarütmiaga ligi 200 000 patsienti, seega Eestis kuni 50 000. Täpset arvu ei teata, kuna paljudel puuduvad haigusnähud,“ kirjeldas südamekliiniku rütmihäirete osakonna juht dr Rain Paju.

Kliinikumi südamearstid paigaldasid esimesed uudsed juhtmevabad südamestimulaatorid Eestis ja Baltikumis (25.02.2025)

Tartu Ülikooli Kliinikum
25. veebruar 2025

20. veebruaril 2025 paigaldasid Tartu Ülikooli Kliinikumi südamearstid kahele patsiendile juhtmevaba südamestimulaatori veresoone kaudu otse südamesse. Ravivõte on uudne nii Eestis kui Baltikumis. 

Kliinikumi südamearstid: kaasasündinud südamerikkeid tuleb jälgida läbi kogu elu  (14.02.2025)

7.–14. veebruaril tähistatakse rahvusvahelist kaasasündinud südamerikete nädalat, et rõhutada ja tuletada meelde südamerikete korrapärase jälgimise vajadust kogu elu jooksul, sõltumata sellest, kas riket on kirurgiliselt korrigeeritud või mitte.

Eestis sünnib kaasasündinud südamerikkega kuni 100 last aastas ning see on vastsündinutel kõige sagedasem kaasasündinud arenguanomaalia. Raseduse ajal on ette nähtud kaks ultraheli sõeluuringut, mille üheks eesmärgiks on ka kaasasündinud arenguanomaaliate, sealhulgas südamerikete sünnieelne tuvastamine. Kliinikumi südamekirurgi dr Raili Tageni sõnul on Eestis sünnieelne diagnostika väga heal tasemel ning enamus südamerikkeid hästi ravitavad. „Juhul kui loote ehhokardiograafial diagnoositakse südamerike, tegeleb raskematel juhtudel naise ja tema perekonnaga edasi mitmete erialade spetsialistidest koosnev meeskond. Määrava tähtsusega on rikke vereringe mõtestamisel kogemustega lastekardioloogi hinnang, kuna südamerikke raskusaste ning edasine kulg kinnitub tihtilugu sünnijärgselt,“ selgitas dr Raili Tagen.

Kliinikumi uudised

Tervise töötoad ja tugigrupid pakuvad patsientidele ja lähedastele tasuta praktilist tuge (17.04.2025)

Lisaks igapäevasele ravitööle jagavad Tartu Ülikooli Kliinikumi erialaspetsialistid nõu töötubades ja õpetavad oskusi, mis aitavad inimestel oma tervise eest paremini hoolitseda. Tugigrupid omakorda pakuvad aga toetust vähi- või insuldiga seotud raskustega toimetulekuks. Töötoad ja tugigrupid on mõeldud nii patsientidele kui ka nende lähedastele.

Tervise töötoad

Geenidiagnostika võimaldabpärilikke haigusi tuvastadanii elukaare vältel kui ka sünnieelselt (17.04.2025)

Kliinikumi Tallinna üksused von Baeri Tervisemajas (17.04.2025)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram