Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Haldusvaldkond

Uudised

Kliinikumi keskkonnakonverentsil keskenduti väikeste sammude suurele mõjule  (17.06.2024)

6. juunil toimus Tartu Ülikooli Kliinikumi neljas keskkonnakonverents “Tervishoid ja keskkond”, kus käsitleti haiglate jätkusuutlikkust, kliimamuutuste mõju inimeste tervisele ning keskkonnasõbralikku ravimite käitlemist. Konverents rõhutas tervishoiusektori ja kodanike vastutust keskkonnamõjude vähendamisel ja jätkusuutlikkuse edendamisel. Lisaks oli sel aastal koostöös infektsioonikontrolli teenistusega fookuses kliimamuutustest tingitud infektsioonid.

Konverentsi avaettekande tegi sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa, kes tutvustas riigi strateegilisi plaane haiglate jätkusuutlikkuse saavutamiseks aastaks 2050. Mändmaa rõhutas, et kliimamuutused on Eestis kulgenud kiiremini ja kriitilisemalt kui mujal maailmas, mis mõjutab otseselt inimeste tervist. “Oleme kaardistanud tervishoiu- ja hoolekandesektori kasvuhoonegaaside vähendamiseks Eesti-sisesed ja rahvusvahelised ettepanekud ning leppinud kokku sektori esindusorganisatsioonidega tegevuskava, kuidas vähendada kogu sektoris kasvuhoonegaase ning samal ajal kohaneda kliimamuutustega,” rääkis Mändmaa. Kantsleri sõnul on senine keskkonnaalane vastutus tulnud haiglatelt endilt.

HOPE vahetusprogramm keskendus tervishoiuasutuste väljakutsetele keskkonna hoidmisel (30.08.2023)

Euroopa haiglate ja tervishoiu föderatsiooni vahetusprogramm HOPE, mille põhieesmärgiks on tutvustada erinevaid tervishoiusüsteeme ja töökorraldusi ning vahetada kogemusi, toimus ka sel aastal. 8. mai–4. juuni aset leidnud vahetusprogrammi teemaks oli “Climate and environment: challenges for hospitals and healthcare services”.

HOPE vahetusprogrammi raames avanes mul võimalus Kliinikumi esindajana viibida koos Austria, Saksamaa, Šveitsi, Hollandi, Itaalia ja Moldova esindajatega Taani haiglates. Kogemusi jagasid kolm haiglat: Rigshospitalet, Randers Regional Hospital ja Aarhus University Hospital.

Kliinikumi jäätmemäng õpetab jäätmeid õigesti sorteerima (23.01.2023)

Igal aastal tekib kliinikumis ligikaudu 1372 tonni jäätmeid ehk 293 kilogrammi inimese kohta. Selleks, et jäätmetes sisalduv materjal uuesti kasutusele võtta, on vajalik, et jäätmeid kogutakse juba nende tekkekohas liigiti. Jäätmete ringlusesse võtmine vähendab vajadust toormaterjalide järele ja sellega kaasnevat mõju kliimale ja keskkonnale.

Eesti on seadnud eesmärgiks saavutada kliimaneutraalsus aastaks 2050, mis tähendab, et süsiniku heide ei tohi olla suurem kui selle sidumine kasvavasse metsa, mulda, turbasse ja mujale. Selle saavutamiseks oodatakse iga asutuse ja kodaniku panust.

Kliinikumi uudised

Kliinikumi lastearstid: sage haigestumine läkaköhasse võib viia puhanguni (16.01.2025)

Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus on ainuüksi sellel nädalal vajanud läkaköha tõttu abi kolm last. Lastekliiniku ägedate infektsioonide osakonna arstide sõnul võib sage haigestumine läkaköhasse viia puhanguni.

Nii Eestis kui Euroopas on alates 2023. aasta teisest poolest haigestumus läkaköhasse suurenenud ning juba on teatatud ka puhangutest. „Ka Kliinikumi lastekliinikusse on sellel sügisel ja talvel hospitaliseeritud senisest oluliselt enam läkaköhasse haigestunud lapsi, kes on olnud läkaköha vastu vaktsineerimata. Ka hetkel viibib Kliinikumis raskes seisundis läkaköhaga väikelaps,“ ütles lastekliiniku ägedate infektsioonide osakonna juht dr Piia Jõgi.

Laste kõrvavalu saab sageli leevendada koduste vahenditega (14.01.2025)

Kuidas leida tasakaal toitumise ja liikumise vahel? (06.01.2025)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram