Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Vastuvõtuaja tühistamine
731 8377

Kliiniku uudised

Dr Inna Justuse 50 tööaastat iseloomustab armastus oma eriala vastu (07.05.2024)

Tartu Ülikooli Kliinikumis täitub sel aastal 50. tööaasta lasteradioloogil dr Inna Justusel, kelle pühendumine ja panus tervishoiusüsteemi on hindamatu. Pühendunud spetsialisti karjäär on olnud täis väljakutseid, saavutusi ja sügavat armastust oma eriala vastu. 

Dr Inna Justuse töö on mänginud olulist rolli laste tervise diagnoosimisel ja raviga seotud otsuste tegemisel. Tema huvi meditsiini vastu algas esimeses klassis operatsioonilaual. “Mul opereeriti kohaliku tuimestusega pimesoolt ja mina nägin samal ajal kõike reflektor lambist, et mis nad seal kõhuõõnes tegid. Sellest hetkest otsustasin, et mina hakkan nüüd arstiks,” meenutas dr Justus. 1967. aasta oli märgiline, sest just siis avati esimest korda Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonnas pediaatria eriala, kust algas tunnustatud radioloogi teekond. Seitse aastat hiljem alustas ta oma karjääri Tartu linna Lastehaigla polikliinikus jaoskonna pediaatrina, kus tegi lisaks ambulatoorsetele vastuvõttudele ka koduvisiite.

Kliinikumi üheksa üksuse juhid alustavad uut juhtimisperioodi (01.09.2023)

1. septembrist 2023 alustavad Tartu Ülikooli Kliinikumis uut tähtajalist juhtimisperioodi kaheksa uut kliinikujuhti ning üks meditsiinilise teenistuse juht.

Kliinikumi juhatuse esimehe Priit Perensi sõnul on juhatusel heameel tervitada värskelt ametisse astuvaid struktuuriüksuste juhte. „Juhtimistasandi uute meeskonnaliikmete peamiseks ülesandeks on oma eriala ravitöö ning koostöös ülemarst-õppejõuga õppe- ja teadustöö ning selle arengu korraldamine. Samuti on ülioluline meeskondade ja majandamistulemuse juhtimine nii, et see tooks kaasa parima patsiendikogemuse Kliinikumis ning vastaks parimatele rahvusvahelistele standarditele,“ tutvustas juhatuse esimees.

Tudengid nimetasid parimad õppejõud Kliinikumis (26.05.2023)

Igal kevadel valib meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilaskogu (MVÜK) parimaid õppejõude nende seast, kes juhendavad tudengeid Kliinikumis. Sel aastal valisid arstitudengid parimaks arst-õppejõuks dr Maksim Zagura ning hambaarstid tudengid nimetasid parimaks dr Marika Morozenko.

Dr Maksim Zagura töötab radioloogiakliinikus vanemarst-õppejõuna ning tudengid iseloomustasid oma õppejõudu nii: „Maksim Zagura kaasab enda põhjalikult ettevalmistatud seminaridesse aktiivselt tudengeid, selgitas kõike, mis vaja. Seda ülipõhjalikult, aga mitte üleliigselt. Tema seminarid on alati interaktiivsed, põnevad ja parajalt mõnusa huumoriga. Ta on väga pühendunud õppetegevuse mitmekesisemaks muutmisele, annab kõige kohta innustavalt tagasisidet ja premeerib tublimaid. Tal on meeletud teadmised nii oma erialal kui teistes erialades ja ükski küsimus ei jää vastuseta. Ta on väga tudengisõbralik, aitab kõiki järgi ja arvestab iga tudengi võimetega.“

Kliinikumi uudised

Kõrvakliiniku kodulehel saab veenduda erakorralisse vastuvõttu pöördumise vajaduses (03.04.2025)

Tartu Ülikooli Kliinikumi kõrvakliiniku kodulehel on alates märtsikuust võimalik kasutada enesetestimise lahendust, et veenduda, kas kõrva-nina-kurgu tervismurega tuleks pöörduda perearstile või kõrvakliiniku erakorralisse vastuvõttu.

Kliinikumi kõrvakliiniku valvekabinet pakub abi nii täiskasvanutele kui lastele kõrva-, nina- ja kurguhaiguste erakorraliste seisundite korral. „Arvestades, et kõrvakliiniku valvekabinet on avatud ööpäevaringselt ning perearstide vastuvõtud mitte, pole harvad juhud, kui valvekabinetti satuvad patsiendid, kelle mure tegelikult ei vaja erakorralist käsitlust. Selleks, et patsiente toetada valiku tegemisel, töötasime koostöös Tartu Ülikooli Pärnu kolledži teenuste disaini ja juhtimise magistritudengitega välja enesetestimise lahenduse. Kõrvakliiniku kodulehel olev lahendus annab vastuse mõne klõpsuga,“ tutvustas Kliinikumi kõrvakliiniku õendusjuht Marika Tamm.

Rindkerekirurgia murranguline areng 60 aasta jooksul (01.04.2025)

Kliinikumi südamekliinik võttis kasutusele uue ravimeetodi südame rütmihäirete ravis (31.03.2025)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram