klassiruum_laste.jpg

Laste ja noorukite vaimse tervise keskus

 

 

Tutvustus

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite vaimse tervise keskus (edaspidi „keskus“) tegeleb vaimse tervise probleemidega laste ja noorukitega 18. eluaastani. Keskus koosneb laste- ja noorukite osakonnast, mille mõlema juurde kuulub ka ambulatoorne vastuvõtt. Psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite vaimse tervise keskus on loodud 1983 aastal asutatud Tartu  Psühhiaatriakliiniku lasteosakonna baasil. Keskus väärtustab koolitus- ja arendustegevust kvaliteetsema raviteenuse osutamiseks patsientidele ja nende lähedastele.  Peame oluliseks patsiendi vajadustest lähtuvat paindlikku meeskonnatööd ning koostööd lapse, tema pere ja tugivõrgustikuga, samuti sotsiaal-ja haridussüsteemiga.

Oleme praktikabaasiks nii Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tudengitele kui ka residentuuribaasiks Tartu Ülikooli lõpetanud arstidele. Meie keskus koordineerib laste ja noorukite vaimse tervise kabinette Valgas, Võrus, Põlvas, Kohtla-Järvel ja Narvas. (kabinetid-asutuste nimed ja kontaktid).

Keskus on liitunud Inglismaal väljatöötatud kvaliteedihindamise programmiga QNIC (Quality Network for Inpatient CAMHS) ja läbinud enesehindamise aastal 2015.

 

Struktuur