Naistenõuandla ja perekeskus
NAISTENÕUANDLA, L. Puusepa 8, I korrus, G2-korpus
PEREKESKUS, L. Puusepa 8, I korrus, C-korpus
Ämmaemandate ja teiste erialade spetsialistide vastuvõtt
Raseduse jälgimiseks, sünnitusjärgseks kontrolliks ning nõustamiseks rasedusvastaste vahendite osas saate Kliinikumis pöörduda naistekliiniku ämmaemandate vastuvõtule.
Naistekliiniku nõuandlas võtavad lisaks günekoloogidele ja ämmaemandatele vastu veel teised spetsialistid:
- sisearst Anne Kirss
- sotsiaaltöötaja Terje Soots
- hingehoidja Naatan Haamer
- raseduskriisi nõustajad
- toitumisnõustaja
- imetamisnõustajad – täpsem info naistekliiniku kodulehe rubriigis “Imetamisnõustamine“
- rasedusdiabeedi nõustaja
Täpse info naistekliiniku perekeskuse ja naistenõuandla günekoloogide, ämmaemandate ning teiste spetsialistide vastuvõtuaegade ja ruumi kohta leiate naistekliiniku kodulehelt.
Vastuvõttudele registreerimine telefonil 731 9100 (E–R kell 07.30–18.00), www.kliinikum.ee või üleriigilises Terviseportaalis.
Vastuvõtuaja tühistamine: E–R kell 07.30–18.00, telefon 731 9099 või www.kliinikum.ee
Naistenõuandla valvekabinet
Naistenõuandla valvekabinetis võetakse vastu erakorralist naistearsti konsultatsiooni vajavaid patsiente:
- verejooks suguteedest (rohkem kui/või kestnud kauem kui tavaline menstruatsioon)
- äge kõhuvalu
- erakorraline rasedusaegne probleem (veritsus, lootevee puhkemise kahtlus, enneaegse sünnitustegevuse kahtlus, looteliigutuste vähenemine või puudumine, raseda ootamatu halb enesetunne)
- sünnituse-, operatsiooni- või abordijärgne probleem (sünnitusest, operatsioonist või abordist on möödas vähem kui 1 kuu)
- raseduse katkestamise soov
- vägivalla või trauma ohver
- kliinikumis statsionaarsel ravil olev patsient, kes raviarsti hinnangul vajab erakorralist naistearsti konsultatsiooni
Sõltuvalt töökoormusest on ooteaeg valvearsti vastuvõtule kuni 3 tundi. Valvekabinetis teenindatakse patsiente vastavalt tervisliku seisundi raskusele, mitte saabumise järjekorras. Valvekabinet töötab: E–N 08.00–18.30; R 08.00–17.30.
Analüüsid ja ultraheli
Vereanalüüside võtmine toimub naistenõuandla protseduuride toas G2 159 E–R 08.00–13.00 ja 14.00–19.00 elava järjekorra alusel. Jälgige, et Teil oleks kaasas ämmaemanda vastuvõtul saadud ribakoodi kleebis.
Uriinianalüüsid tooge palun ruumi G2 155 E–R 08.00–10.00. Märkige analüüsinõule analüüsi võtmise kuupäev ja kellaaeg.
Nõuandlas on neli ultrahelikabinetti (G2-korpuse ruumid 163 ja 165 ning C-korpuse ruumid 33 ja 34). Uuringule registreerib ämmaemand vastuvõtul.
Perekool
Rasedate ettevalmistus sünnituseks toimub naistekliiniku perekoolis. Täpsemat infot loengute kohta saate naistekliiniku kodulehe „Perekooli“ rubriigist.
Perekooli puudutavaid küsimusi saate esitada meili teel perekool@kliinikum.ee.
Sünnitusjärgne koduvisiit
Kõiki Tartu linna ja lähiümbruse sünnitanud naisi ja nende vastsündinuid külastab ämmaemand koduvisiidi käigus 7 päeva jooksul pärast sünnitust. Lisaks toimub vajaduspõhiselt koduvisiit või ämmaemanda poolne läbivaatus kuni 14. päeva jooksul pärast sünnitust. Koduvisiit registreeritakse kõikidele Tartus elavatele emadele sünnitusjärgses osakonnas haiglast lahkumise päeval. Sünnitusjärgse koduvisiidi ämmaemanda telefon: 5331 9932.
Sünnitusjärgne ja imetamise nõustamine
Perekeskuses toimub varane sünnijärgne vastsündinu läbivaatus, vastsündinu hoolduse ja imetamise nõustamine ning keisrilõike järgsete õmbluste eemaldamine.
Veebipõhine imetamisnõustamine: imetamine@kliinikum.ee
Info
Rasedust, sünnitust, vastsündinut puudutava ja muu vajaliku info leiate naistekliiniku kodulehelt rubriigist “Patsiendile“. Kui Teil on lisaküsimusi seoses sünnituse või sünnitama tulekuga, siis helistage naistekliiniku sünnitusosakonda telefonil 731 9923.
Sünnitama tulijatel palume siseneda erakorralise meditsiini osakonna (EMO) uksest. Ootame Teid!
Majainfo leiate siit.
Koostaja: Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku perekeskus
2024