Õendusteenused kliinikumis
Õe iseseisev vastuvõtt aitab jagada pere- ja eriarstide töökoormust ning lühendab ravijärjekordi eriarsti ambulatoorsele vastuvõtule.
Perearstil on võimalik suunata patsiente õe iseseisvale vastuvõtule järgmistel erialadel:
- Diabeediõe vastuvõtt
- Insuldiõe vastuvõtt
- Jalaraviõe vastuvõtt diabeedi ehk suhkrutõvega patsientidele
- Kuulmiseõe vastuvõtt
- Õe vastuvõtt pediaatria erialal (imetamisnõustamine)
- Õe vastuvõtt pediaatria erialal (inkontinenets)
- Õe vastuvõtt pediaatria erialal (toitumisnõustamine)
- Õe vastuvõtt pediaatria erialal (vastsündinud ja imikud)
- Põieõe vastuvõtt
- Reumaõe vastuvõtt
- Tromboosiõe vastuvõtt
Täpsemalt õdede iseseisvatest vastuvõttudest: https://www.kliinikum.ee/patsiendile/oe-vastuvott/
Õe iseseiseval vastuvõtul edendatakse patsiendi terviseteadlikkust, jälgitakse enesehooldust ja terviseseisundit, õpetatakse toime tulema pikaajalise või kroonilise haigusega ning viiakse läbi ravi toetavat õendustegevus.
Kliinikum pakub koduõendusteenust pere- või eriarsti saatekirja alusel Tartu linnas. Teenus on tasuta ravikindlustust omavatele Tartu patsientidele. Saatekiri tuleb saata meiliaadressile TAkoduoendus@kliinikum.ee. Koduõde teostab kodus vajalikke meditsiinilisi protseduure, soodustab olemasolevate oskuste säilitamist ning õpetab patsiente ja nende lähedasi.
Perearst saab suunata patsiente, kes vajavad püsivat õendushooldust, statsionaarsele õendusabi teenusele. Statsionaarse õendusabi osakond on mõeldud krooniliste haigustega haigetele, eakatele ja palliatiivravi patsientidele, et osutada neile õendusprotseduure, sümptomaatilist ravi, põetust ning hospiitsravi. Õendusabi osakonda saab suunata patsiente eri- või perearst perearsti saatekirja alusel meiliaadressil stats.oendus@kliinikum.ee.