Dokumendid

Isikut tõendav dokument ja rasedakaart.

 

Vahetusriided
Naistekliinikus on sünnitajale kasutamiseks särk ja kittel. Kui soovite end kodusemalt tunda, võtke kaasa isiklikud vahetusriided - näiteks T-särk, hommikumantel vms. Kindlasti tuleb kaasa võtta vahetusjalatsid (sussid) endale ja tugiisikule. Sokid on asjakohased. Aluspesu tasub kaasa võtta mitu paari.

Lapsele on haiglas viibimise ajaks riided ja mähkmed olemas. Kojumineku riided lapsele võib võtta kaasa kohe, või lasta järgi tuua.
 

Tualett-tarbed
Pesemisvahendid, hambahari ja -pasta, vajadusel näo- ja kätekreem, suurem rätik vannis või duši all käimiseks.
Hügieenisidemed antakse ainult esimeseks päevaks. Kaasa tuleb võtta 1-2 pakki suurema imavusega sidemeid järgnevateks päevadeks.

Kaasa tuleb võtta lapse küünte lõikamiseks küünekäärid.

Söök-jook
Enamasti ei soovi naised sünnituse ajal süüa, kuid kui sünnitus on veel üsna alguses, võite süüa midagi kerget, näiteks puuvilju või jogurtit. Kaasas võiks olla midagi energiarikast, juhuks kui aega peaks rohkem minema, näiteks rosinaid, C-vitamiini ja glükoosi tablette. Ka tugiisikule võiks midagi kosutavat kaasa võtta. Joogiks sobib kõige paremini tavaline vesi.

On hea, kui pakite koti vajaminevate asjadega aegsasti valmis. Nii ei pea otsustaval hetkel muretsema, et miski oluline maha jääb.