Kontaktandmed

 

SA TÜ Kliinikum naistekliinik

L. Puusepa 8
51014 TARTU

Tel:  +372 731 9902
tööpäeviti 8-16 (sekretär)

 

naistekliinik@kliinikum.ee

Vaata kaarti

Perekooli loengute ajakava. Registreerimine

 

 

PEREKOOLI LOENGUD JUUNIKS

ON REGISTREERIMISEKS AVATUD.

Seoses puhkuste perioodi algusega ja kehtivate piirangutega toimub perekool vähendatud mahus. 

 

NB! Juuli kuus toimuvad ettevalmistused perekooli loengute üleminekuks veebikursustele ja kontaktloenguid ei toimu.

Augustist soomime alustada Teile perekooli loengute pakkumist videoloengutena. 

Loenguid on võimalik edaspidi valida nii kursusteks komplekteeritud pakettidena kui eraldi. 

Videoloengud avame Rahvusvaheline rinnaga toitmise nädalal (01.08-07.08) rinnaga toitmist käsitlevate loengutega. Kõik antud loengud on küll vaatajale tasuta, kuid on vajalik eelnev registreerimine. Registreerimise avame juuli kuu teises pooles.

Täpsem info edaspidi!

 

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku perekool pakub Teile erinevaid loenguid allpool nimetatud teemadel. Loenguid viivad läbi ämmaemandad, oma ala parimad asjatundjad. Teile antakse parimad teadmised toimetulekuks sellel huvitaval ja pisut heidutaval etapil. Loengutelt saadud teadmistega püüame leevendada Teie hirmu ning anname objektiivse ülevaate meie kliinikus toimuvast. Anname Teile teada, et tegeleme pidevalt arendustegevusega leevendamaks Teie hirmu üksi jäämise ja toimetuleku ees sünnitusel.

 

Perekooli kontakt:

Valesti läinud registreeringute, loengust loobumise soovil ja ka muude perekooli puudutavate küsimuste korral pöördu:

Anne Ilves:

53 319 051 ( E-R kell 8:30- 12:00 ) (v.a 13.06-29.06)

Olles seotud ka teiste tööalaste kohustustega ei saa alati telefonile vastata. Sellest tulenevalt tasub kiiremaks reageerimiseks küsimusele-murele saata meil:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (v.a 13.06-29.06)

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (v.a 13.06-29.06)

Tööpäevadel peale kella 14:00 ja nädalavahetusel saabuvatele meilidele vastatakse järgmisel tööpäeval esimesel võimalusel kirjade laekumise järjekorras, aga hiljemalt kolme tööpäeva jooksul.

 

 

Loengute toimumise koht (info kehtib kuni 30.06.20):

Loengud toimuvad ajutiselt SA Tartu Ülikooli Kliinikumi (L. Puusepa 8) naistekliiniku kolmandal korrusel asuvas AUDITOORIUMIS (ruum G2 392,  kuhu pääseb naistenõuandla registratuuri juures olevate liftidega) või naistenõuandla registratuuri juures olevas ÕPPERUUMIS (ruum G2 151). 

 

Registreerumine (info kehtib kuni 30.06.20):

Loengute nimekirja pääsemiseks klõpsake lehekülje ülaservas paikneval kirjal " Perekooli loengute ajakava. Registreerimine". Valige avanenud nimekirjast Teile sobiv loeng (märkige endale kindlasti antud loengu toimumise aeg üles). Sellele klõpsates avaneb registreerumise aknake.

Eelregistreerumine on vajalik (loengu toimumise päeval registreeruda ei saa). Loengule registreerimisel palume ära märkida meiliaadress ja telefoni number.

Registreerumise järgselt tuleval sõnumil ei ole märget loengu toimumise aja ja koha kohta, et välistada segadust juhuks kui peaks tekkima vajadus muudatusteks. Juhul kui lektori erakorralisel haigestumisel ja asendaja puudumisel on vaja muuta loengu aega, siis kontakteerutakse Teiega kindlasti ka telefoni või meili teel. 

Paar päeva enne loengu toimumist tuleb Teie meilile loengu toimumise kohta meeldetuletus koos täpsete andmetega. 

Juhul kui registreerumisel on tekkinud mure või viga (sai ekslikult valitud vale loeng/kuupäev, jne), siis muudatuste ja paranduste tegemiseks andke teada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Osalustasu ja tasumine (info kehtib kuni 30.06.20):

Perekooli loengud (v.a. "Imetamine" ja "Imetamise vestlusring" ning " Vaktsineerimine - meie laste tervem tulevik") on tasulised.

Loengu hind 6 EUR osalejalt, kaaslasega tulles 8 EUR.

Tasumine toimub registreerimisel interneti teel. Loengust loobumisel osalustasu tagastamisele ei kuulu. Palume olla hoolsad sobiva loengu aja valimisel!

 

Makseinfo:

Asutus: Tartu Ülikooli Kliinikum

Pank:

SEB EE641010220001585019

Swedbank EE432200221011611050

Selgitus: Perekool (palume lisada sulgudesse nimi, kelle eest tasuti)

 

Loengust loobumine (info kehtib kuni 30.06.20):

Juhul kui Te olete registreerunud, kuid mingil põhjusel ei saa loengule tulla, siis palun teavitage meid oma mitte tulekust elektroonilise kirja teel aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. andes võimaluse teistel soovijatel antud loenguga liituda.

 

SA TÜK naistekliiniku perekooli raames toimuvate loengute tutvustus (info kehtib kuni 30.06.20):

 • Vaevused raseduse lõpus käsitleb põhiliselt kolme teemat: seljavalu, kõrvetised, tupeprobleemid. Tuuakse välja olulisemad põhjused ja leevendamise võtted ning tehakse lähemalt tutvust pandaazidega. 
 • Toitumine raseduse ajal annab ülevaate toitumissoovitustest raseduse perioodil. Räägitakse mida ja kui palju võiks - peaks raseduse ajal tulevane ema sööma, tagamaks enda ja lapse heaolu. Samuti käsitleme vastavat teemat toiduohutuse aspektist. 
 • Sünnitus loengus räägitakse sünnituse alguse tundemärkidest, millal tulla sünnitusmajja. Sünnituse perioodidest ja kulust. Vaimsest ja füüsilisest ettevalmistusest sünnituseks. Võimalikest kõrvalekalletest ning haigla protseduuridest sünnituse ajal.
 • Sünnitusosakonna tutvustusel käiakse läbi teekond sünnitama tulekust kuni haiglast lahkumiseni. Seoses sünnitustubade ja sünnijärgsete palatite külastamisega, palume panna kindlasti jalga vahetusjalanõud. Kogunemine Õpperuumi (G2 151) juures. Palume mitte hilineda! 
 • Vette sünnituse loengus räägitakse sünnituse võimalikkusest vees, millised on vettesünnituse vastunäidustused. Vaimsest ja füüsilisest ettevalmistusest vettesünnituseks. Võimalikest kõrvalekalletest ning protseduuridest vette sünnituse ajal. 
 • Eriolukorrad sünnitusel annab ülevaate erinevatest olukordadest, mis nõuavad sünnitusel kiiret tegutsemist ja aega olukorra selgitamiseks (miks, mida ja milleks) võib jääda napiks (nt. erakorraline keiserlõige, vaakumi kasutamine sünnitusel jne.). Soovitav eelnevalt külastada "Sünnituse" loengut. 
 • Tugiisiku abi sünnitusel: sobib neile, kellele ei meeldi väga aktiivne osalemine. Loengul tutvustatakse tugiisikule naise abistamise ja toetamise võimalusi sünnitusel. Räägitakse tugiisiku ootustest, tunnetest, valikutest ja võimalustest sünnitaja abistamisel.
 • Sünnituse valutustamise loengus räägitakse mis on valu, kuidas saab sünnitaja ise ennast aidata valuga toimetulekul ning ka valu leevendamise võimalustest ravimitega sünnitusel ja sünnitusjärgsel ajal.
 • Vastsündinu hooldus: loengus antakse ülevaade vastsündinu eripärast, vajadustest, hooldusest ning eelteadmised toimetulekuks kodus. Millised on protseduurid, mida haiglas oleku jooksul vastsündinule tehakse.
 • Lapse nutt. Gaasivalud: tutvustatakse lapse nutu ja gaasi valude erinevaid põhjuseid ning erinevaid lapse lohutamise ja abistamise võimalusi.
 • Sünnitusjärgset perioodi käsitlevas loengus tuleb juttu sünnitusjärgsest ajast haiglas ja kodus. Haigla kodukorrast, sünnitusjärgsest taastumisest, võimalikest vaevustest (kõhukinnisus, kusepidamatus, stress jne.) ja nendega toimetulekust. Räägitakse ka sünnitusjärgsest seksuaalvahekorrast ja kontratseptsioonist. 
 • Varustus lapsele esimesteks kuudeks ja turvalisus: antakse ülevaade rohkem ja vähem vajalikest asjadest, mida ja kui palju varuda ning millele ostmisel tähelepanu pöörata. Juhitakse lapsevanemte tähelapanu ohtlikele sitatsioonidele. Põgusalt tutvustatakse erinevaid vankreid ja turvahälle.
 • Imetamise loengus (TASUTA) räägitakse vastsündinu rinnaga toitmisest, õigest imetamise tehnikast ja võtetest, abivahenditest ning vastsündinu toitumise eripärast 3-l esimesel päeval.

Lisaks soovitame juurde vaadata rinnaga toitmist käsitlevaid filme: 

"Imetamine" https://www.perekool.ee/artiklid/imetamine/ 

"Breast is Best" - eesti keeles: https://www.youtube.com/watch?v=i1Yfl5L04DU

 • Imetamise vestlusringi (TASUTA) on oodatud nii esimest last ootavad emad (eeldusel, et loeng on läbitud) kui ka eelneva positiivse või negatiivse imetamiskogemusega tulevased emad. Väikeses vabas õhkkonnas saab jagada rinnaga toitmist puudutavaid hirme ja muresid, rääkida kogemustest, ootustest, küsida erinevaid küsimusi. 

Lisaks soovitame juurde lugeda erinevaid rinnaga toitmist puudutavaid artikleid ja vaadata filme: 

http://www.perekool.ee/artiklid/artiklid/emapiimatarkus/ 

http://www.perekool.ee/artiklid/videod/imetamine-videod/

Soovitame külastada ka Sünni ja Imetamise Tugirühma (SIET) loenguid ja vestlusringe, mis toimuvad erinevatel rinnaga toitmist puudutavatel teemadel nagu "Imetamisega alustamine. Vastsündinu imetamine", "Lisatoiduga alustamine ning üleminek pere toidule", "Imiku uni. Uni ja imetamine. Unemurede lahendamine" jne. Täpne toimumise aeg, koht ja info: http://www.siet.ee/tugigrupid-loengud/   

 

Mured ja küsimused:

Kõik perekooli loenguid puudutavad küsimused on oodatud: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vastame imetamise, vastsündinu hoolduse, sünnituse, rasedusaegsete vaevuste jt. loengu teemadega haakuvatele küsimustele interneti teel 1-4 tööpäeva jooksul.

 

Kui ei õnnestunud saada kohta soovitud loengule (info kehtib kuni 30.06.20):

Kui loengute kava ilmumisel Teid huvitanud loengusse kohta enam ei ole, siis tasub loengute kava uuesti vaadata, kas paari tunni möödudes esimesel päeval või kuu järgnevatel tööpäevadel. Alati esineb valesti läinud registreerumisi ja ka loengutest loobujaid.  

Loengute nimistuid korrigeeritakse jooksvalt igal tööpäeval. Kõik peale kella 15:00 saabunud loobumised korrigeeritakse järgmise tööpäeva hommikul. Sellega seoses vabaneb loengutesse kohti jooksvalt terve kuu vältel.

 

 

Perekooli loengute ajakava. Registreerimine.