• KUI TEIL ON VIIRUSHAIGUSE TUNNUSED (PALAVIK, KÖHA, NOHU) VÕI TE OLETE SAABUNUD Covid-19 KÕRGE RISKIGA RIIGIST VÄHEM KUI 14 PÄEVA TAGASI, SIIS PALUN ÄRGE TULGE VASTUVÕTULE! VÕTKE ÜHENDUST OMA ARSTI VÕI ÄMMAEMANDAGA UUE AJA BRONEERIMISEKS.
 • KUI OLETE VIIRUSHAIGUSE TUNNUSTEGA, KUID VAJATE VÄLTIMATUT ABI, SIIS KASUTAGE MASKI JA DESINFITSEERIGE KÄED.
 • LAPSI JA PERELIIKMEID PALUME VASTUVÕTTUDELE MITTE KAASA VÕTTA!
 • HAIGETE KÜLASTAMINE OSAKONDADES EI OLE LUBATUD.

 

Nõuandlas töötavad naistearstid ja ämmaemandad viivad läbi günekoloogiliste haigete ja rasedate uuringuid, ravi ja jälgimist. Reproduktiivmeditsiini laboris tegeletakse viljatusraviga. Oma 60 000 visiidiga on naistenõuandla suurim ambulatoorse günekoloogilise arstiabi üksus Lõuna-Eestis.

 

INFO!

Lugupeetud patsient!
Seoses uue haiglakorpuse ehitustöödega on naistenõuandla perekeskuse C-korpuses asunud kabinettid ajutiselt kolinud L.Puusepa 6 esimesele korrusele.


L.Puusepa 6 on hoone, mis asub L.Puusepa 8-st Riia tänava suunas, selles paikneb ka õendus-hooldus osakond.

Sissepääs naistenõuandla perekeskusesse on hoone tagumises osas (pargi pool):

 • liftiga saab siseneda EMO poolsest hoone küljest
 • trepist Riia tn. poolsest küljest - AJUTISELT ANTUD SISSEPÄÄS SEOSES VIIRUSHAIGUSTE LEVIKUGA SULETUD!

Tasuline parkla on L.Puusepa 6 maja ees (tänava pool). Kuna L.Puusepa 6 läheduses on parkimiskohtade arv piiratud ning võib olla vajadus parkida kaugemale, siis on soovitav tulla vastuvõtule aegsasti.

Pöörake tähelepanu, millises hoones ja millises kabinetis toimub Teie järgmine broneeritud ämmaemanda vastuvõtt.
Probleemide korral küsige abi L.Puusepa 8 G-2 korpuse naistenõuandla registratuurist.
Naistearstide vastuvõtud, valvekabinet, vereanalüüside võtmine, ultraheliuuringud ning varane sünnitusjärgne vastuvõtt vastsündinutele (vaktsineerimised, kuulmisuuringud, analüüsid) ja emadele (keisrilõike järgne haavahooldus) toimuvad L.Puusepa 8 korpuses G2 naistenõuandlas.

 

 

 

Naistenõuandla asub Puusepa 8 esimesel korrusel G2 korpuses ja ajutiselt Puusepa 6 esimesel korrusel. Avatud on 7 vastuvõtu kabinetti, kus  teenindavad Teid naistearst ja ämmaemand ning 6 kabinetti (neist 4 asuvad Puusepa 6 esimesel korrusel), kus nõustab ja jälgib normaalse raseduse kulgu ainult ämmaemand. Meil jälgitakse aastas 1200-1300 rasedat.

 

Naistenõuandla registratuur on avatud kell 7.30 - 19.00. Vastuvõtule tulles palun võtke esmalt järjekorranumber, mille alusel teid kutsutakse klienditeenindaja juurde. Temalt saate infot, millises kabinetis vastuvõtt toimub.

 

NAISTEARSTI VASTUVÕTT

Naistearsti vastuvõtule võib registreeruda klienditeeninduse telefonil 7319 100 (8:00-18:00) ilma saatekirjata ja elukohast sõltumata.

Enne esmast arstikülastust tuleb maksta visiiditasu. Visiiditasu suurus on 5.00 EUR.
Visiiditasu ei võeta:
- naistearsti saatekirjaga
- perearsti/ üldarsti korduva saatekirjaga
- kliinikumi erialaarsti saatekirjaga
- kliinikumi erialaarsti korduva konsultatsiooni talongiga
- rasedatelt (v.a esmane visiit)


Enne vastuvõttu pöörduge registratuuri. 

Vastuvõtule tulles võtke kaasa isikut tõendav fotoga dokument.

Patsiendid, kes ei ole haigekassas kindlustatud, tasuvad visiidi ja uuringute eest vastavalt kehtestatud hinnakirjale.

Rasedad saavad ravikindlustuse pärast raseduse tuvastamist arsti poolt.
Naistearsti vastuvõtule on järjekord 3 – 4 nädalat.

 

NAISTEARSTI TASULINE VASTUVÕTT

Kui järjekorra pikkus Teid ei rahulda, võite kasutada tasulise vastuvõtu võimalust.

Naistearsti tasulise vastuvõtu eesmärk on pakkuda alternatiivset arstiabi saamise võimalust neile, keda ei rahulda arsti jutule pääsemise ooteaeg. Patsiendi soovil on võimalik teostada ka üksikuid tasulisi meditsiiniuuringuid (nt ultraheli).

Naistearsti esmase vastuvõtu tasu on 50 €, korduva visiidi tasu 35€.

Vastuvõtu hinna sisse kuuluvad läbivaatus, raviplaani koostamine, retsepti väljastamine ning lihtsamad analüüsid (vere- ja uriiniproov). Muude uuringute ja analüüside eest tuleb tasuda täiendavalt, seda ka siis, kui teil on kehtiv Haigekassa kindlustus.

Tasulisele vastuvõtule saab aja kinni panna klienditeeninduse telefonil 7319 100 (8.00-18:00).

Tasulise vastuvõtuga seoses tehtud kulutusi Haigekassa isikule tagantjärele ei hüvita.

 

NAISTEARSTI ERAKORRALINE VASTUVÕTT

Naistenõuandla valvekabinetis võetakse vastu erakorralist naistearsti konsultatsiooni vajavaid patsiente. Valvekabinet töötab esmaspäevast neljapäevani 8.00-18.30, reedeti 8.00-17.30.

Vastuvõtule saamiseks tuleb pöörduda naistenõuandla registratuuri (korpus G2, I korrus).

Erakorraliste seisundite alla kuuluvad:

 • verejooks suguteedest (rohkem kui/või kestnud kauem kui tavaline menstruatsioon)
 • äge kõhuvalu
 • erakorraline rasedusaegne probleem (veritsus, lootevee puhkemise kahtlus, enneaegse sünnitustegevuse kahtlus, looteliigutuste vähenemine või puudumine, raseda ootamatu halb enesetunne)
 • sünnituse-, operatsiooni- või abordijärgne probleem (sünnitusest, operatsioonist või abordist on möödas vähem kui 1 kuu)
 • raseduse katkestamise soov
 • vägivalla või trauma ohver
 • kliinikumis statsionaarsel ravil olev patsient, kes raviarsti hinnangul vajab erakorralist naistearsti konsultatsiooni

Valvekabinetis ei teostata mahukaid uuringuid, vaid selgitatakse välja patsiendi seisund ja haiguse iseloom ning määratakse vastavalt ravi ja haiglasse võtmise vajadus.

Sõltuvalt töökoormusest on ooteaeg valvearsti vastuvõtule kuni 3 tundi, eelisjärjekorras teenindatakse raskemas seisundis patsiente.

Tööpäevadel peale 19:00 ja puhkepäevadel on võimalik pöörduda naistekliiniku valvearsti poole erakorralise meditsiini osakonnas (EMO).

 

ÄMMAEMANDA VASTUVÕTT

Naistenõuandla perekeskuses toimuvale ämmaemanda vastuvõtule võite pöörduda, kui:

• planeerite rasedust ja soovite eelnevat nõustamist,

• olete rase ja soovite raseduse jälgimiseks arvele tulla,

• olete sünnitanud ja soovite sünnitusjärgset nõustamist ja läbivaatust,

• soovite nõustamist ja/või korduvretsepti rasestumisvastaste vahendite osas,

• soovite teha emakakaela vähi sõeluuringut (PAP testi).

Raseduse normaalse kulu korral on raseduse jälgimine ja nõustamine ämmaemanda pädevuses, soovituslikult toimub sel puhul naistearsti konsultatsioon kaks korda raseduse jooksul. Raseduse kulus probleemide või kõrvalekallete tekkimisel suunab ämmaemand raseda arsti konsultatsioonile, uuringutele või haiglasse. Ämmaemanda esmane vastuvõtt kestab 1 tund, korduvvisiit 30 minutit. 

Enne vastuvõttu pöörduge registratuuri.

 

ÄMMAEMANDA TASULINE VASTUVÕTT

Ämmaemanda tasulise vastuvõtu tasu on 30€

Kui järjekorra pikkus Teid ei rahulda, võite kasutada tasulise vastuvõtu võimalust. Tasulise vastuvõtu eesmärk on pakkuda alternatiivse abi saamise võimalust neile, keda ei rahulda ämmaemanda juurde pääsemise ooteaeg.

 

Ämmaemanda vastuvõtt toimub Teile etteantud aegadel naistekliinikus Puusepa 8 või naistekliiniku perekeskuses Puusepa 6:

naistenõuandlas (G2 korpus)

 • ruum 149, tel. 7319265
 • ruum 150, tel. 7319266

perekeskuses (Puusepa 6, 1 korrus)

 • ruum 1, tel. 7319979
 • ruum 2, tel. 7319945
 • ruum 5, tel. 7319946
 • ruum 8, tel. 7319978

Perekeskuse protseduuride toas (G2 152), mis töötab E, K, R 9.00-15.00, toimub sünnitusjärgne vastsündinute kaalu kontroll, vaktsineerimine, vastsündinu hoolduse nõustamine, imetamise nõustamine ja järelvalve, keisrilõike järgne haavahooldus jne. Täpsemat infot ja registreeruda ( juhul kui Teid pole suunatud otse sünnijärgsest osakonnast) protseduuride toa ämmaemanda vastuvõtule saab  telefonil 7319977 (E; K; R 9:00-13:00).

Juhul kui Te ei saa  broneeritud ajal tulla või on vaja aega muuta, siis andke sellest teada telefonil 7319977 ( E; K; R 9:00-13:00) või kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  Telefonile helistades varuge kannatust, kuna protseduuride teostamise ajal ei ole ämmaemandal võimalik koheselt vastata.

 

IMETAMISE NÕUSTAMINE

Toimub naistenõuandla perekeskuses Puusepa 8 ruumis 4Registreerumine vastuvõtule toimub:

 • Üldregistratuuri telefonil 7319100 E - R kell 07:30-18:00

Juhul kui Te ei saa tulla broneeritud ajal või on vaja aega muuta, siis andke sellest teada üldregistratuuri telefonil 7319099 E-R  kell 07:30-18:00 või kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  

Imetamisalane nõustamine meili teel: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

ANALÜÜSID

Vereanalüüside võtmine toimub Naistenõuandla protseduuride toas (G2 159) E-R kell 8.00-13.00 ja 14.00-19.00 elava järjekorra aulsel. Jälgige, et Teil oleks kaasas analüüsi saatekiri ja ribakoodi kleebis.

Uriini analüüse saab tuua ruumi G2 155 E-R kell 8.00-10.00. Kirjutage katsutile kindlasti analüüsi võtmise aeg ja kuupäev.

 

KARDIOTOKOGRAAFIA

Kardiotokograafia ruumis (G2 158) toimub sünnieelne loote seisundi hindamine. KTG`le suunab Teid oma ämmaemand või naistearst. Kõhule asetatakse kaks andurit - üks registreerib loote südame sagedust ja teine emaka toonust.  Uuring kestab 20-30 min. 

 

ULTRAHELI

Nõuandlas on avatud kaks ultrahelikabinetti (G2 163 ja 165). Uuringule registreeritakse vastuvõtu käigus. Rasedad suunatakse tasuta uuringule vastavalt raseduse jälgimise juhendis soovitatule.

Omal soovil 2D ultraheliuuring on tasuline, hind  22€. Pakume  rasedatele ka loote 3D/4D ultraheliuuringu võimalust. Kuna Haigekassa hinnakirjas seda uuringut ei ole, siis on see rasedale tasuline, uuringu hind on 34.50 EUR. 3D/4D uuringuks on sobivaim aeg 24. – 28. rasedusnädalani,  kuid ka sellel ajal võib juhtuda, et lapse asendi tõttu ei ole näost pildi saamine võimalik.

Kõiki uuringu ajal tehtavaid pilte on võimalik salvestada CD-le, CD soovist palume sellest uuringu alguses teada anda. CD hind on 25.50 EUR.3D uuring koos piltide salvestamisega CD-le 60 EUR.

Piltide väljatrükke ei tehta, samuti ei ole lubatud uuringu ajal ise pildistada või filmida. 

Uuringule saab registreeruda Kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 7319100.

 

KOLPOSKOOPIA

Kolposkoopia kabinetis (G2 160) toimub vastuvõtt emakakaela haiguslike seisundite täpsustamiseks. Samas toimub ka  ämmaemandate vastuvõtt emakakaela vähi ennetamise projekti raames (Eesti Haigekassa kutsete alusel). Ka ravikindlustuseta naised saavad uuringule tulla, registreerudes telefonil 7319100  (kell 8:00-18:00) ja tasudes uuringu ja visiidi eest ise.

 

PSÜHHOLOOGILINE TUGI

Oma hirme üksi jäämise ja toimetuleku ees sünnitusel ning teisi muresid saate jagada ja lahendusi otsida koos raseduskriisi nõustajaga või hingehoidjaga:

• raseduskriisi nõustajad Margit Luiga, Liina Annuk, Maris Raude, Gertrud Saage ja Erle Randala (Puusepa 8, A korpus, ruum A 152 või Puusepa 6, ruum 6)

• hingehoidja ja perenõustaja Naatan Haamer (Puusepa 8, G2 korpuses, ruum 148, tel. 5525024)

 

TEISED SPETSIALISTID

Lisaks võtavad naistekliiniku nõuandlas ja perekeskuses vastu veel:

• sisearst Anne Kirss (G2 korpus, ruum 148)

• jurist Terje Soots (G2 korpus, ruum 147)

• diabeedinõustajad

Enne dieedinõustamisele tulekut pange kirja eelneva kolme päeva menüü ning kaks tundi enne vastuvõtule tulekut sööge kõht täis, et vastuvõtul saaks kontrollida veresuhkru taset. Enne vastuvõttu pöörduge registratuuri, kus täpsustatakse vastuvõturuum.

• toitumisnõustaja

Enne toitumisnõustamisele tulekut pange kirja eelneva kolme päeva menüü. Nõustamine on Naistekliiniku naistenõuandlast ja perekeskusest suunatud patsientidele tasuta. Enne vastuvõttu pöörduge registratuuri, kus täpsustatakse vastuvõturuum.

 

PEREKOOL

Naistekliiniku perekoolis on võimalik kuulata erinevaid loenguid sünnitusest, vastsündinu hooldusest ja imetamisest. Täpsem info ja loengutesse registreerumine naistekliiniku perekooli kodulehel  https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/perekool-info

 

 

 

Naistenõuandla ja perekeskuse juhataja:

dr. Pille Vaas

Telefon: 7 319 990

L. Puusepa 8, korpus G2, ruum 102

jelena konosinaNaistenõuandla ja perekeskuse vanemämmaemand:

Jelena Konošina

Telefon: 7 319 991

L. Puusepa 8, Korpus G2, ruum 146

Ämmaemandate, naistearstide ja teiste spetsialistide vastuvõtuajad leiate:

https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/vastuvotuajad

Vastuvõttudele registreerimine tel. 7319100;

E-R kell 08:00–18:00