Kontakt ja vastuvõtud

VEEBIPÕHINE SÜNNIEELNE JA SÜNNIJÄRGNE IMETAMISNÕUSTAMINE

E-kirja aadress: imetamine@kliinikum.ee

Vastused saadetakse otse küsijale 3-5 tööpäeva jooksul. Juhul kui mingil põhjusel vastuse edastamine osutub edasitoimetamatuks (nt. viga kontaktis, täis postkast), siis pannakse vastus üles imetamisnõustamise “Vastused” rubriiki.

Küsimuse esitamisel on kindlasti vajalik lisada oma isikukood, kuna olenevalt küsimusest broneeritakse koheselt ka vastuvõtt imetamisnõustajale kohapeal ja/või vormistatakse haigusjuhtum, mis tagab parima edaspidise teenuse ja info kättesaadavuse.

Soovituslik on küsimuse edastamisel lisada oma kontakt telefon, et vajadusel korrektse vastuse andmiseks esitada täiendavaid küsimusi või täpsustada üle e-maili aadress.

SÜNNIEELNE ETTEVALMISTUS – PEREKOOL

Rasedate ettevalmistus rinnaga toitmiseks toimub naistekliiniku perekoolis, kus toimuvad vastava teemalised videoloengud. Registreerumine neile toimub kliinikumi naistekliiniku perekooli kodulehel interneti teel.
Lisainfot videoloengute kohta saate siin
Perekooli koordinaator: elery.teesalu@kliinikum.ee 

IMETAMINE SÜNNITUSJÄRGSES OSAKONNAS

Last tuleb toita vähemalt 8 korda ööpäevas. Teda tuleb äratada toitmiseks vähemalt iga 3 tunni järel juhul kui laps ise varem söömiseks ei ärka. Esimestel päevadel on oluline äratada last ka öösel iga 3 tunni järel juhul kui ta ise söömiseks varem ei ärka. Regulaarne ööpäevaringne toitmine on oluline piima tootmise käivitumiseks ja aitab ära hoida tugeva piimapaisu. Toitmisel tuleb jälgida õiget imemisvõtet ja asendit. Abi vajadusel või küsimuste korral pöördu alati julgelt oma palati ämmaemanda poole.

Suureks abiks on raamatukesega “Vastsündinu esimesed päevad” tutvumine ja selle täitmine. Raamatukese saate, kas sünnitus- või sünnijärgsesosakonnas. Sinna saate märkida info nii lapse söötmise kohta kui sellega seoses tekkinud küsimused. Kõikidele imetamist puudutavatele küsimustele ja muredele saate vastused oma palati ämmaemandalt.

Edaspidise eduka imetamise eesmärgil antakse murede korral lapsele eelnevalt väljasõõrutatud rinnapiima või lisapiima süstlast või topsist. Lutipudelit kliinikus esimese valikuna ei kasutata.

SÜNNITUSJÄRGNE IMETAMISNÕUSTAMINE KLIINIKUMIS 

Lisaks veebipõhilisele imetamisnõustamisele on kliinikumis järgmised nõustamise võimalused kohapeal.

Vastuvõtu pikkus kuni 60min.

Naistekliiniku perekeskus: SA TÜK naistekliiniku ämmaemand – imetamisnõustaja Anne Ilves, Anni Anastasia Pilvar, Rael-Astrid Väer või Jekaterina Kalamees vastuvõtule (Puusepa 8, 1 korrus, C korpus, ruum 39 ja 44) saab registreeruda üldregistratuuri telefonil 7319100 E–R kell 07.30–18.00.

Tartu Tervisekeskus: SA TÜK naistekliiniku ämmaemand – imetamisnõustaja Karolin Köörna vastuvõtule (Mõisavahe 34b) saab registreeruda üldregistratuuri telefonil 7319100 E–R kell 07.30–18.00

Imetamisnõustamisele saab registreeruda samuti kliinikumi veebileheküljel: www.kliinikum.eeePatsiendis: epatsient.kliinikum.ee: ja digiregistratuuri kaudu: www.digilugu.ee

MEELESPEA!

Proovitoitmise õnnestumiseks proovige enne nõustamisele tulekut võimalusel last mitte toita 1,5-2 tundi.
Riietuge mugavalt.
Nõustamisele tulles võtke endale kaasa veepudel ja lapsele tagavara mähe ning riided.
Võimalusel võtke kaasa juba eelnevalt kirja pandud küsimused, mured, märkmed, lapse toitmise graafik (soovi korral oma isiklik imetamispadi).