Rakenduse eHL kasutajatoe poole on korduvalt pöördutud probleemiga, et eHL-i ekraanipilt on ühtäkki muutunud liiga väikeseks või vastupidiselt liiga suureks. Siin on mõned näpunäited, kuidas sellele murele iseseisvalt lahendust leida.

1. Ekraanipilti on võimalik suurendada vajutades klaviatuuril alla Ctrl-klahv ning samal ajal liigutada hiirel kerimisrullikut üles poole.
2. Ekraanipilti on võimalik vähendada vajutades klaviatuuril alla Ctrl-klahv ning samal ajal liigutada hiirel kerimisrullikut näpuga allapoole.

Ekraanipildi resolutsiooni muutumisel suureneb/väheneb ka teksti suurus jne. Mõnikord ei pane kasutajad suures tööhoos seda tähelegi, et nad kavalat klahvi ja hiire kerimisrulli kombinatsiooni kasutades ise ekraanipilti kogemata suuremaks-väiksemaks sätivad.

Mida teha kui eHL-i aken on nii väike, et tuleb kogu aeg kerimisribasid kasutada?

Kui eHL-i aken ei ole avatud täissuuruses, siis tuleb rakendusega töötamisel ühtelugu kerimisribasid kasutada. Selleks, et kerimisribade probleemist vabaneda tuleks eHL-i aken maksimeerida ehk avada täissuuruses. Seda saab teha ühe klõpsuga, vajutades akna ülemises paremas servas oleva ruudukese peale.

Täisekraani on võimalik väiksemaks muuta kui vajutada akna ülemises paremas nurgas keskmisele nupule.

Väiksemaks muudetud akna saab endale sobivasse mõõtu sättida hiirega akna raamist kinni haarates ja hiire vasakut klahvi all hoides akent suuremaks lohistades.

 

Kristina Rivis
informaatika arendusosakonna projektijuht