Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Üldpediaatria ja neuroloogia osakond

Asukoht: L. Puusepa 8, M-korpus IV korrus.

Osakonnajuht: Eve Õiglane-Šlik, tel 731 9582
Üldpediaatria vanemarst- õppejõud: Inga Vainumäe, tel 731 9607
Vanemõde: Airi Tenno, tel 731 9581
Sekretär: Dagmar Ojaste, tel 731 9588

Osakonnas töötavad arstid alaerialade kaupa:

  • Üldpediaatrid: dr Heli Grünberg, dr Inga Vainumäe
  • Laste gastroenteroloogid: dr Oivi Uibo, dr Tiina Rägo, dr Kärt Simre
  • Laste nefroloogid: dr Aili Traat, dr Inga Vainumäe
  • Laste endokrinoloogid: prof Vallo Tillmann, dr Aleksandr Peet, dr Mari Lukka
  • Laste reumatoloogid: dr Chris Pruunsild, dr Jaanika Ilisson, dr Nadežda Šapovalova
  • Laste kardioloogid: dr Kristel Köbas, dr Margit Sõnajalg, dr Lilja Ginter
  • Lasteneuroloogid: dr Eve Õiglane-Šlik, dr Anneli Kolk, dr Aita Napa, dr Ulvi Vaher, dr Rael Laugesaar, dr Klari Heidmets, dr Kadre Saare, dr Stella Lilles

Lisaks töötavad osakonnas diabeedi-, reuma-, enureesi-, epilepsia-, peavalu ja uneõde, tehes tööd nii statsionaaris kui ka ambulatoorselt iseseisvate vastuvõttudena.

Üldpediaatria osakonna alla mahub suur osa pediaatriast kuue alaerialaga: gastroenteroloogia, nefroloogia, endokrinoloogia, reumatoloogia, kardioloogia ja mitteonkoloogiline hematoloogia.

Neuroloogia osakonna alla kuulub neurofüsioloogia üksus, kus teostatakse elektroentsefalograafia ja elektroneuromüograafia uuringuid.

Osakonnas on 28 statsionaarset voodikohta. Lisaks toimuvad kõigil erialadel ambulatoorsed vastuvõtud ning päevaravi.

Üldpediaatria osakonnas tegeletakse lastega, kellel on erinevatel põhjustel kõhuvalud, kroonilised soolehaigused, maksa sapiteede haigused. Neeruhaigustest kuseteede infektsioonid, glomerulonefriit, neerude ja kuseteede kaasasündinud väärarengud. Samuti tegeletakse lastega, kes on kroonilise neerupuudulikkusega ja ootamas või juba läbi teinud neerusiirdamise. Endokrinoloogilistest haigustest moodustab suurema osa suhkurdiabeet, lisaks ka kilpnäärme talitluse probleemid, kasvuhäired ja muud harvem esinevad patoloogiad. Reumatoloogi päevusse kuulub ägedate ja krooniliste liigesepõletike, süsteemsete sidekoehaigustega laste ravi ja jälgimine, bioloogilise ravi juhtimine. Kardioloogiliste haigustega patsientidest ravitakse ja jälgitakse  kaasasündinud südameriketega, kõrgenenud vererõhu, rütmihäiretega ja muude südamepoolsete kaebustega lapsi. Lisaks kuulub osakonna pädevusse paljude erinevate pediaatriliste probleemidega laste ravi ja jälgimine nagu kaaluiibe puudulikkus, erinevate lokalisatsioonidega valud, aneemia, trombotsütopeenia, mürgistused jne.  

Sagedasemad neuroloogilised haigused, mida lasteneuroloogia osakonnas uuritakse ja ravitakse, on epilepsia, peavalu, tserebraalparalüüs, ajuarenguhäired, neuromuskulaarsed haigused, peatrauma, psühhomotoorse arengu häired, liigutushäired, insult, geneetilised närvisüsteemi häired, kesknärvisüsteemi põletikulised haigused, ajukasvajad jpt närvisüsteemi haaravad seisundid.

Sagedasemad uuringud, mida neuroloogia osakonna patsientidele teostatatakse, on pea magnetresonantstomograafia, elektroentsefalograafia (sh mitmepäevased videotelemeetrilised uuringud), lumbaalpunktsioon, elektroneuromüograafia, peaaju ultraheli uuring, geneetilised uuringud. Lisaks teostame neuropsühholoogilisi uuringuid, logopeedilist hindamist, neelamisuuringuid, füsioterapeudi- ja tegevusterapeudi hindamisi. Osakonnas teostatakse ka botuliinitoksiini süsteid, koostöös neurokirurgiga paigaldatakse baklofeenipumpa. Teeme tihedat koostööd toitmisravimeeskonnaga, pakume võimalust ravidieetide alustamiseks ja jälgimiseks (nt ketogeenne dieet).

Üldpediaatria ja neuroloogia osakonnas viibivate kooliealiste patsientide õppetöös edasijõudmisega abistab haiglaõpetaja. Seetõttu soovitame kõigil koolielaistel lastel võtta haiglauuringutele kaasa õppematerjalid.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram