Kliinikum laiendab erakorralise meditsiini osakonda

Tartu Ülikooli Kliinikum suurendab valmisolekut erakorralist haiglaravi vajavate COVID-19 patsientide jaoks ning laiendab ajutiselt erakorralise meditsiini osakonda.

Juhatuse esimees Priit Eelmäe selgitab, et muudatus on vajalik juhuks, kui erakorralise abi vajajate hulk peaks suurenema. „20. märtsist on kliinikumil võimekus ravida erakorralist abi vajavaid haigeid kahes erinevas osakonnas. Senine erakorralise meditsiini osakond planeeritakse vaid COVID-19 haigete jaoks ning täiendav erakorralise meditsiini osakond mitte-COVID-19 haigete jaoks liigub senise hematoloogia-onkoloogia kliiniku 1. korrusele,“ ütles juhatuse esimees Priit Eelmäe.

Töökorralduslikud ümberkorraldused on töötanud välja kliinikumi kriisikomisjon, eesmärgiga minimaliseerida COVID-19 võimalikku levikut haiglaravi vajavate patsientide seas ning suurendada valmisolekut patsientide arvu võimalikul suurenemisel. Kriisijuhtimismeeskonna juht professor Joel Starkopf toob välja, et kliinikum on juba võtnud kasutusele meetmed inimeste liikumise piiramiseks ja sotsiaalseks distantseerumiseks, lükates edasi plaanilise ambulatoorse või plaanilise töö. „Et piirata ka töötajate ja patsientide liikumist osakondade vahel, on kriisijuhtimismeeskond andnud välja juhised töö ümberkorraldamiseks osakonniti. Nii on loodud 4. intensiivravi osakond ning kaks nakkusosakonda COVID-19 haigetele. Tänasest on patsientide kaitse eesmärgil laiendatud ka EMO võimekust,“ toob välja prof Joel Starkopf. Ta lisab, et kriisijuhtimismeeskond tunnustab väga kliinikumi töötajaid kohusetundliku, mõistva ja kiire tegutsemise eest viirusepideemiaga tegelemisel.

Uus, mitte-COVID-19 haigetele mõeldud EMO (EMO II) asub J-korpuses, senise hematoloogia-onkoloogia kliiniku ruumides. Hematoloogia-onkoloogia kliiniku päevakirurgia kolib omakorda J-korpuses asuva silmakliiniku pinnale, kus jätkuvad patsientide keemiaravi protseduurid. Dialüüs-, keemia- ja kiiritusravile pöördujad peavad sisenema majja läbi N. Lunini tänava poolse sissepääsu juures oleva kontrollpunkti.

Teine erakorralise meditsiini osakond (EMO II) avatakse 20. märtsil. Kui patsiendil esineb vähemalt üks hiljuti tekkinud hingamisteede sümptomitest (püsiv köha, hingeldus, kurguvalu) ja lisaks on palavik vähemalt 37,8°C, siis peab ta pöörduma EMO I osakonda (senine EMO, L. Puusepa tänava poolt). Kõikidel muudel juhtudel tuleb pöörduda uude EMO II osakonda (sissepääs N. Lunini tänava peasissekäigust).

Ajas uuenev info ümberkorraldustest on leitav kliinikumi kodulehelt.

Lisainfo:
Helen Kaju, avalikkussuhete büroo
Helen.Kaju@kliinikum.ee
Tel: 5331 9423