Meie partnerid

Kliinikumi Lastefond on üks suurim ja vanim haiglate juurde loodud heategevusfond. Kahekümne tegevusaasta jooksul on fond kogunud ligi 10 miljoni euro jagu annetusi ning aidanud 2000 last üle Eesti. 

Lastefond on ulatanud abikäe peredele, kes vajavad abi oma lapse haruldasest haigusest tulenevate kulutuste katmisel. Nii on fond tänavu toetanud ja/või toetamas pea pooltsada haruldase haigusega last. 

Lastefond on kliinikumi harvikhaiguste keskuse üks idee algatajaid, meie toetaja ning igapäevane hea koostööpartner.


SA Tartu Ülikooli Kliinikumi osalus ERN võrgustikes

Klikka võrgustiku nimel


Jardin projekti eesmärk on suurendada ERN-ide (Euroopa Referentsvõrgustike) mõju riiklikul tasandil, parandada haruldaste haigustega patsientide ja tervishoiutöötajate juurdepääsu õigeaegsele diagnoosile ja asjakohasele ravile ning toetada ERN-süsteemi pikaajalist jätkusuutlikkust, panustades ERN-ide tõhusasse integreerimisse riiklikesse tervishoiusüsteemidesse (samas austades liikmesriikide autonoomiat selles osas). Seda saavutatakse terviseandmete kasutamise ja taaskasutamise tugevdamise, kvaliteetse, patsiendikeskse, tulemuspõhise tervishoiu kättesaadavuse parandamise ning liikmesriikide vahelise integreeritud töö toetamise kaudu.

Põhieesmärk on tagada kavandatud meetmete ja rakenduste pikaajaline elujõulisus, mis tuleks lõppkokkuvõttes kaasata liikmesriikide haruldaste haiguste riiklikesse plaanidesse ja strateegiatesse. Tartu Ülikooli Kliinikum, harvikhaiguste kompetentsikeskuse meeskonnaga, on projekti riiklik esindaja.


ERDERA projekti kaudu soovitakse toetada teadusuuringuid uute ravi- ja diagnostikaviiside väljatöötamiseks, kasutades ära teadusandmeid, tehisintellekti potentsiaali ja digitaaltehnoloogiad. Sel eesmärgil ühendab ERDERA riiklikud ja piirkondlikud teadusstrateegiad, soodustab avaliku ja erasektori ülemaailmset koostööd ning kiirendab saadud teadmiste rakendamist patsientide heaks.

ERDERA rohkem kui 1400 spetsialistist koosnev meeskond panustab oma ekspertteadmistega prekliinilisse ja kliinilisse uurimistöösse, ravimite väljatöötamisse, diagnostikasse, biostatistikasse, andmeteadusesse, sotsiaal- ja humanitaarteadustesse ning patsientide kaasamisse ja haridusse. Soov on leida igale patsiendile koht harvikhaiguste kiirelt areneval maastikul sh tähendab see patsientide nõusoleku korral nende kaasamist kliinilistesse katsetustesse ning ravivõimaluste kättesaadavuse ühtlustamist rahvusest sõltumata. Tartu Ülikool, TÜK harvikhaiguste kompetentsikeskuse meeskonnaga, on projekti riiklik esindaja.