Tartu Ülikooli Kliinikumi patsientide nõukoda kutsus eelmisel aastal ellu uue algatuse – patsiendisõbraliku teo konkursi – et seeläbi tunnustada ja tänada Kliinikumi tervishoiutöötajaid nende pingutuste eest.
Patsiendisõbraliku teo välja selgitamiseks koguti 18. novembrini ettepanekuid nii patsientidelt, Kliinikumi töötajatelt kui ka laiemalt kogukonnast. Konkursile laekus 32 patsiendisõbralikku tegu ja tänuavaldust. Lõpphääletusele valis Kliinikumi patsientide nõukoda need 18 tegu, mille tulemusel on Kliinikumi teenused ja keskkond muutunud patsiendisõbralikumaks. Isiklikud tänuavaldused edastatakse otse Kliinikumi töötajatele.
Kliinikum kutsub kõiki hääletama just selle tegevuse poolt, mis nende meelest on patsientide jaoks olulisim. Patsiendisõbralikku tegu saab valida 2. detsembrini SIIN. Kõige patsiendisõbralikum tegu kuulutatakse välja aastalõpukontserdil 9. detsembril. Eraldi tunnustuse pälvib ka Kliinikumi patsientide nõukoja poolt valitud tegu.
Eelmisel, 2023. aastal kuulutati nõukoja poolt võitjaks patsiendisõbralikud tegevused 2. intensiivravi osakonnas. Rahvahääletuse tulemusel valiti patsiendisõbralikuks teoks pallirada lastekliiniku teejuhisena.
Lisainfo
Tartu Ülikooli Kliinikumi patsientide nõukoda
patsientidenoukoda@kliinikum.ee
The post Milline võiks olla Kliinikumi kõige patsiendisõbralikum tegu 2024? appeared first on Tartu Ülikooli Kliinikum.
20.–21. novembril külastavad Tartu Ülikooli Kliinikumi kaheksa Euroopa vähiravi eksperti. Üheks külaskäigu eesmärgiks on saada ülevaade sellest, milline on vähiravi hetkeolukord Kliinikumis ja Eestis ning teiseks seada ühised sihid aastaks 2030 üle kogu Euroopa.
Välisvisiidile tulevad vähiravi ja teadusuuringute eksperdid kogu Euroopast – Karolinska Ülikooli Haiglast ja Uppsala ülikoolist Rootsis, Vall d´Hebroni Ülikooli Haiglast ja onkoloogia instituudist Hispaaniast, Oslo Ülikooli Haiglast Norras, Turu rakenduskõrgkoolist Soomes, Jules Bordet Instituudist Belgias, Euroopa Vähiuuringute ja Ravi Organisatsioon (EORTC) Belgiast. Visiidi juhtivekspert ja esimees on Eva Jolly, Karolinska vähikeskuse juhtiv koordinaator Rootsis.
Kohtumine toimub projekti CCI4EU (Comprehensive Cancer Infrastructure for Europe) raames, mille Eestipoolne juhtiv uurija on Tartu Ülikooli Kliinikumi vähikeskuse juht dr Lenne-Triin Kõrgvee. Projekti eesmärgiks on 2030. aastaks tagada võrdse kvaliteediga diagnostika ja ravi igas haiglas ja liikmesriigis ning kaotada erisused teadusuuringute tasemes, innovatsioonis ning ravikvaliteedis nii riikide vahel kui ka riikide siseselt.
Tänaseks on projekti kaasatud valmiva tegevuskava elluviimiseks kõik Eesti vähiraviga seotud haiglad ning partnerasutused – Tartu Ülikooli Kliinikum, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Lastehaigla, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Sotsiaalministeerium, Tervisekassa, Tervise Arengu Instituut, Eesti Vähiliit ja Eesti Vähikeskus. Esimesel välisekspertide visiidil osalevad lisaks Kliinikumi patsientide nõukoja, Saaremaa vähipatsientide ühingu, Eesnäärmevähi Patsientide Liidu, Läänemaa Vähiühingu ja Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu esindajad.
Kokku toimub Eestis kolm kohtumist, esimene neist Kliinikumis, kus toimuvad intervjuud erinevate organisatsioonide ja liitude esindajatega. Intervjuude käigus soovitakse saada kõikehõlmav ülevaade sellest, milline on hetkeolukord Eesti vähipatsientide raviteekondade osas, vähialases teadustöös ning üle-Eestilise koostöö osas nii vähi diagnostika, ravi, palliatiivravi kui ka kliinilise ja baasteaduse vallas. Lisaks intervjuudele toimuvad ringkäigud ning kohapealsed vestlused ka veel Kliinikumi hematoloogia-onkoloogia kliiniku osakondades, palliatiivravi osakonnas, meditsiinilistes teenistustes, Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudis.
Väliseksperdite kolme visiidi järel koostatakse riiklik tegevuskava, mis on aluseks edasisteks tegevusteks üle-eestilise vähivõrgustiku loomiseks ja üleriigiliste raviteekondade optimeerimiseks.
Kliinikumi Leht
The post Kliinikumi külastavad Euroopa vähiravi tippeksperdid appeared first on Tartu Ülikooli Kliinikum.
Detsembrikuu algusest alustavad Tartu Ülikooli Kliinikumi Tallinnas tegutsevad kliinikud kolimist Ülemiste City uude Tervisemajja 2. Muudatuse tulemusel asuvad seni erinevates asukohtades patsiente vastu võtnud üksused kompleksselt üheskoos, pakkudes senisest oluliselt kaasaegsemaid tingimusi nii patsientidele kui töötajatele.
Ülikoolihaigla teenused on mõeldud kõikidele Eesti elanikele ning Kliinikumis on esindatud suurim valik arstlikest erialadest. Kliinikumi Tallinna keskuses hakkavad toimuma meestekliiniku, geneetika ja personaalmeditsiini kliiniku, lastekliiniku, nahahaiguste kliiniku, psühhiaatriakliiniku ning spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku vastuvõtud.
Esimesena kolib uutesse ruumidesse Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik, kes alustab patsientide vastuvõtmist uues Tervisemajas juba 9. detsembril. „Meestekliinik on suurim omataoline Balti- ja Põhjamaades, pakkudes kõrgeimal tasemel kompleksset abi kõigi meestehaiguste korral. Kui Tallinnas vastuvõtul käinud patsiendi puhul ilmneb, et ta vajab lisaks suunamist ravile või vastuvõtule mõnele teisele erialale, hoolitseb meestekliinik tervikliku raviteekonna eest. Kuni 26aastastel noortel on võimalik meestekliinikusse pöörduda ka ilma saatekirjata Tervisekassa rahastatud noorte reproduktiivtervise ennetusprojekti raames,“ kirjeldas meestearst ja meestekliiniku juht dr Kristjan Pomm.
Geneetika ja personaalmeditsiini kliinik, sealhulgas harvikhaiguste keskus, on patsientide jaoks uues asukohas alates 13. jaanuarist 2025. Põhja-Eesti patsientidel on võimalik pöörduda meditsiinigeneetiku vastuvõttudele, kus tegeletakse nii geneetiliste haiguste diagnoosimisega kui raviga. Harvikhaiguste kompetentsikeskus tegeleb omakorda haruldaste haiguste ehk harvikhaiguste diagnoosimise, jälgimise ja raviga professor Katrin Õunapi juhtimisel ning läbi rahvusvahelise koostöö.
„Geneetika ja personaalmeditsiini kliinik on Eestis juhtivaks kliinilise geneetika keskuseks, kus on põimunud parim kliiniline praktika ja patsiendi käsitlus, kõrgtehnoloogiline laboridiagnostika, innovatsiooniline arendustegevus, lai geneetikaalane õppetöö kõigile tasanditele ning interdistsiplinaarne teadustöö. See kõik on suunatud Eesti patsientide hüvanguks,“ tutvustas kliinilise geneetika osakonna juht dr Karit Reinson.
Nii meestekliinikut kui geneetika ja personaalmeditsiini kliinikut, aga ka laiemalt kogu Kliinikumi, iseloomustab tihe ravitöö ja teadustöö läbipõimumine – see võimaldab kasutada uusimaid teadussaavutusi ravis ning ravida ka kõige keerulisemaid ravijuhte. Kliinikumi Tallinna keskuses on seal tegutsevate üksuste jaoks ka verevõtukabinet.
2025. aasta algusest toimuvad Ülemiste Tervisemajas 2 ka Kliinikumi lastekliiniku, nahahaiguste kliiniku, psühhiaatriakliiniku ning spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku vastuvõtud. Kliinikumi kabinetid asuvad Tallinnas Tervisemaja 2 (Sepapaja 12/1) 5. ja 6. korrusel. Vastuvõtule saab aja broneerida digiregistratuuri ja portaali ePatsient kaudu ning telefoni teel 731 9100 või registraatori juures kohapeal. Vastuvõttudele on võimalik pöörduda nii Tervisekassa poolt kindlustatuna kui ka tasulise vastuvõtuna. Täpsem info vastuvõttude ja registreerimise kohta asub SIIN. Tervisemaja asukoha ja parkimise info on leitav SIIT.
Foto: Marek Metslaid
Lisainfo:
Dr Kristjan Pomm, Kliinikumi meestekliiniku juht
Kristjan.Pomm@kliinikum.ee
The post Kliinikumi Tallinna üksused kolivad Ülemiste City uude Tervisemajja appeared first on Tartu Ülikooli Kliinikum.
Tartu Ülikooli Kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhi kohale asub järgmiseks neljaks aastaks dr Veronika Reinhard, kellel on pikaajaline kogemus nii erinevatel juhipositsioonidel kui ka erialasel ravitööl.
Anestesioloogia ja intensiivravi kliinik on Tartu Ülikooli Kliinikumi suurim üksus, kuhu kuulub kuus osakonda: anestesioloogia, 1. intensiivravi, 2. intensiivravi, 3. intensiivravi, lasteintensiivravi ja erakorralise meditsiini osakond rohkem kui 600 töötajaga. Kliinikumi ravijuhi dr Liis Salumäe sõnul on dr Veronika Reinhardi liitumine tegevjuhtimise tasandiga väga oodatud. „Dr Reinhard omab juhtimiskogemust nii 2. intensiivravi osakonna juhina, Tartu Kiirabi juhina kui ka Narva haigla anestesioloogia, intensiivravi ja erakorralise meditsiini kliiniku juhina. Lisaks oli tal võtmeroll Covid-19 kriisis intensiivravi ravitöö ümberkorraldamisel. Teine dr Reinhardi tugevus seisneb õpetamises – ta on olnud üks suurõnnetuse meditsiinilise lahendamise metoodika Eestisse toojatest ning seda entusiastlikult tutvustanud ja õpetanud,“ tutvustas dr Salumäe.
Dr Veronika Reinhard on lõpetanud Tartu Ülikooli residentuuri anestesioloogina, olles samas töötanud nii kiirabis kui ka erakorralise meditsiini osakonnas alates residentuuri algusaastast. Ta on arst, kellele on väga südamelähedane haiglaväline erakorraline meditsiin ja katastroofimeditsiin. Lisaks õpib dr Reinhard hetkel Tartu Ülikoolis strateegilist juhtimist.
Dr Veronika Reinhardi sõnul on tal väga hea meel, et teda valiti juhtima inspireerivat ja võimekat anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku meeskonda. „Sean prioriteediks inimesed – nii meie kalleima vara, tööpere, rahulolu ning motiveeriva töökeskkonna tagamise kui ka patsiendi ja tema lähedaste heaolu. Parima ravi tagamiseks pean oluliseks jätkuvat koostööd Tartu Ülikooli ja teiste õppeasutustega, aga ka teiste ravi- ja teadusasutustega, et olla innovatiivsed ning usaldusväärsed, teistest sammuvõrra ees,“ lausus dr Reinhard.
Dr Veronika Reinhard asub anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhina ametisse 1. jaanuaril 2025. Ametiaja kestuseks on neli aastat, mis lõppeb 31. detsembril 2028.
Lisainfo
Dr Liis Salumäe, ravijuht
Liis.Salumae@kliinikum.ee
Dr Veronika Reinhard
Veronika.Reinhard@kliinikum.ee
The post Kliinikumi anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhiks valiti dr Veronika Reinhard appeared first on Tartu Ülikooli Kliinikum.
15.–16. novembril toimus suurim asutustevaheline pallimängude turniir Kuldpall 2024, kus Tartu Ülikooli Kliinikumi töötajad osalesid kuuel erineval palli- ja reketialal. Kokku sai kahe päeva jooksul osa võtta 11 erinevast spordialast.
Sulgpallis saavutas Anna Aleksandra Uluhanjants 3. koha naiste üksikmängus. 40+ naiste üksikmängu kategoorias lõpetasid Siiri Krill ja Darja Kirillova vastavalt 14. ja 22. kohaga.
Kliinikumi meeskond saavutas saalijalgpallis 9. koha, võistkonnas mängisid Kerrit Kaldaru, Kadri-Ann Parmas, Heigo Reima, Robert Taar, Peeter Kollist, Andrei Uksov, Daniel Libin ja Karl August Ruusalepp.
Rannatennises saavutasid 14. koha Ingrid Tagen ja Ardo Klaos.
Lauatennise 40+ naiste üksikmängus saavutas Marion Ploovits 16. koha.
Padelis oli Kliinikum esindatud kolme tiimiga: 10. koha saavutasid Urmas Muru ja Kadri Elbe, 22. koht kuulus Sergei Johansonile ja Raili Tagenile ning 35.–37. omanikeks tulid Eneli Anvelt ja Karl August Ruusalepp.
Võrkpallis võisteldi kahe tiimiga, kes saavutasid vastavalt 15. ja 16. koha. Esimeses võistkonnas mängisid Maiu Rohtla, Ljudmila Titova, Priit Luud, Dina Glazatševa, Henri Kraavi ja Sander Savi. Teises Äly Teras, Annika Savi, Siiri Krill, Oksana Lõssenko, Ardo Klaos, Danila Tšetšotkin ning Anni-Helena-Elisabeth Asso.
Kliinikum saavutas kõikide alade üldarvestuses 12. koha.
Aitäh kõikidele Kliinikumi sportlikele töötajatele!
Fotod: Firmasport/Tarmo haud
The post Kliinikumi töötajad osalesid asutustevahelisel võistlusel Kuldpall appeared first on Tartu Ülikooli Kliinikum.
Geneetika ja personaalmeditsiini kliinik
L. Puusepa 2
telefon 731 9310