Uudised

 

Rubriiki haldab: Helen Kaju

E-post: helen.kaju@kliinikum.ee 

Tule tööle

Kliinikumi ja PERHi juhatusPRESSITEADE
12. november 2018


Kliinikum ja Regionaalhaigla alustavad infotehnoloogiaalast koostööd


Täna, 12. novembril kohtusid Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatused Tallinnas, et arutada koostööplaane. Infotehnoloogia-alase koostöö raames sõlmiti kahe haigla vahel oktoobri lõpus konsortsiumileping, mille eesmärk on teha koostööd vereinfosüsteemi arendamisel.

 

Regionaalhaigla ja kliinikumi vahel sõlmitud lepingu eesmärk on uuendada ühiselt verekeskuste ja verekabinettide tarkvara, kuna tänane verekeskuste ja verekabinettide tarkvara on pea 20-aastane.

„Haiglad peavad infotehnoloogialahenduste osas tegema koostööd ning seekaudu vähendama dubleerimisi, sest vajadused on haiglatel ju sarnased,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.


Kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe sõnul võimaldab loodav süsteem teha suure sammu edasi veretoodete käitlemise kvaliteedis ja tagab parema jälgitavuse doonorist retsipiendini, mis on väga oluline patsiendi ohutuse tagamisel. „Uus süsteem peab võimaldama ka operatiivset infovahetust verekeskuste vahel, mis loob täiendava võimaluse kulude optimeerimiseks ja patsiendi ohutuse tagamiseks,“ kommenteeris Priit Eelmäe.


Nii Tartu Ülikooli Kliinikum kui Põhja-Eesti Regionaalhaigla rõhutavad koostöö olulisust. „Loodame, et see projekt on edukas ning ei jää viimaseks ühiseks IT-projektiks,“ lisas Agris Peedu.


Kahe haigla vahelise koostöö esimeseks sammuks on nõuete ühtlustamine ning analüüsi läbiviimine 2019. aastal, lisaks eelarve kavandamine ja rahastusallikate leidmine. Eestis on neli verekeskust ning uus tarkvara peab vastama kõigi keskuste nõudmistele.

 

Lisainfo:
Helen Kaju
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Tel: +372 731 9423

 

Hede Kerstin Luik
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Tel: +372 501 0995

 

 

 Meditsiinilinnak Lastefond  MediHUB  alt=  liinikumi spetsialistid nõustavad Moldova haiglat