Uudised

 

Rubriiki haldab: Helen Kaju

E-post: helen.kaju@kliinikum.ee 

Tule tööle

Kliinikumi naistekliinikus on alates maikuust kasutusel uus järjekorrasüsteem, et pakkuda senisest enam privaatsust kabineti ukse taga ootavatele patsientidele.

 

Naistenõuandla arst-õppejõu Pille Vaasi sõnul tehti muudatus lähtuvalt patsientide tagasisidest: „Patsiendid on rahuloluküsitlustes korduvalt esile toonud, et nad eelistaksid suuremat privaatsust ning mitte nime järgi kabinetti sisse kutsumist. Seetõttu paigaldasimegi iga naistenõuandla kabineti uksele elektroonilise tabloo, mis näitab nii järjekorranumbrit kui ka seda, kas kabinet on hõivatud,“ räägib dr Pille Vaas. Uus järjekorrasüsteem peaks leevendama ka seda, et olenemata vastuvõtukabinettide uksel kirjas olevast palvest siseneda vaid kutsel, tuleb ette ootamatuid sisenemisi kabinetti, mis omakorda võivad häirida vastuvõtul olevat patsienti.

 

Uue süsteemi järgi saab patsient naisenõuandlasse sisenedes järjekorranumbri, millega tuleb liikuda registratuuri. Samal ajal näeb arst, kas vastuvõtule oodatav patsient on registratuuri läbinud või mitte. Patsiendi sisse kutsumiseks kuvatakse järjekorranumber arstipoolse nupuvajutusega kabinetiuksel olevale tabloole.

 

Dr Pille Vaas paneb patsientidele südamele, et võimalusel tuldaks vastuvõtule piisava ajavaruga: „Registratuuri läbimine võtab aega ja hilinev patsient lükkab nihkesse kogu päeva vastuvõtud. Kogemus näitab, et 2–3 minutit varem registratuuri jõudmine ei ole ajaliselt piisav,“ selgitab dr Vaas.

 

Lähiajal paigaldatakse ka ultraheli kabinettide ja protseduuride toa kutsungisüsteem. Naistekliinik palub patsientidelt mõistvat suhtumist juhuks, kui uue süsteemi seadistamisel peaks ilmnema viivitusi või tõrkeid.

 

 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=