Uudised

 

Rubriiki haldab: Helen Kaju

E-post: helen.kaju@kliinikum.ee 

Tule tööle

lk1 Siigur UrmasTennusTartu Ülikooli Kliinikum
10. mai 2019
Pressiteade

 

Kliinikumi preemia laureaat on Urmas Siigur


Täna, 10. mail toimuval kliinikumi kevadkonverentsil antakse üle kliinikumi elutöö preemia, mille pälvib kliinikumi kauaaegne juht Urmas Siigur.


Urmas Siiguri pikk töökäik on olnud valdavalt seotud Tartu Ülikooli Kliinikumiga – viimase veerand sajandit on ta olnud seotud kliinikumi arendamisega tänapäevaseks Euroopa ülikoolihaiglaks ning meditsiinikeskuseks. Urmas Siigur on olnud aktiivselt tegev tervishoiukorralduse arenduses laiemalt, sh aidanud nõukogu liikmena kaasa teiste tervishoiuasutuste nagu Tartu Kiirabi, Ida-Viru Keskhaigla ja Narva haigla, aga ka Tartu Ülikooli meditsiinivaldkonna ja Tartu Tervishoiukõrgkooli arengule.


Kliinikumi aasta suurim konverents, mis leiab traditsiooniliselt aset maikuus, kannab sel aastal pealkirja „Inimkeskne tervishoid – eesmärk või teekond?“. Lisaks mitmete preemialaureaatide tunnustamisele esineb konverentsil ka värskelt ametisse astunud sotsiaalminister Tanel Kiik, kes teeb ettekande teemal „Inimkeskne tervishoid – kuidas edasi?“. Rahvusvaheliselt tunnustatud vähiravi ekspert professor Philip Poortmans, kes oli aastatel 2014–2016 Euroopa Radioteraapia ja Onkoloogia Ühingu president ning on alates 2018. aastast ECCO (European CanCer Organisation) president, tõstatab samuti konverentsil küsimuse, kas inimkeskne tervishoid on müüt või fakt. Lisaks kirjeldatakse tervishoiumaastiku ekspertide ettekannete kaudu patsiendi raviteekonda- ja käsitlust nii riigi, haigekassa, eriarsti, esmatasandi kui ka patsiendi vaatenurgast.


Kliinikumi juhatuse esimees Priit Eelmäe peab oluliseks tuua kokku erinevate ravietappide esindajad: „Patsiendi raviteekond võiks ideaalis olla terviklik ning ilma piirideta esmatasandi, eriarstiabi ja sotsiaalsüsteemi vahel. See on oluline osa inimkesksest teenusest, mille arendamiseks on edaspidi senisest enam vaja kaasata patsiente ja nende lähedasi,“ lausub Priit Eelmäe.


Kliinikumi konverents toimub Dorpati konverentsikeskuses algusega kell 10:00. Konverentsi modereerib Margus Saar.

 

Lisainfo:
Helen Kaju, avalikkussuhete büroo
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
Tel: 5331 9423

 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=