Uudised

 

Rubriiki haldab: Helen Kaju

E-post: helen.kaju@kliinikum.ee 

Tule tööle

Tartu Ülikooli Kliinikum
8. aprill 2019
Pressiteade


Kliinikumis raviti patsiente enam kui poolel miljonil korral


Tartu Ülikooli Kliinikumis raviti 2018. aastal Eesti Haigekassa ravi rahastamise lepingu alusel 561 496 ravijuhtu, selgub kliinikumi majandusaasta aruandest.


Tartu Ülikooli Kliinikumi kontserni haiglates, kuhu kuuluvad lisaks kliinikumile Lõuna-Eesti, Valga ja Põlva haigla, raviti statsionaarselt 51 211, päevaravis 19 971 haiget ning tehti kokku 611 295 ambulatoorset vastuvõttu. Kontsernis, kuhu kuulub ka Tartu kiirabi, töötas 2018. aasta lõpu seisuga kokku 5844 töötajat.


Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimehe Priit Eelmäe sõnul oli 2018. aasta muutuste- ja teguderohke, mil võeti kasutusele mitmeid uusi ravimeetodeid, alustati uute teadusuuringutega ning innovatsiooniprojektide ettevalmistusega. „Aasta märksõnaks oli ka e-teenuste arendamine, muuhulgas e-konsultatsioonide kasv ning elektroonilise haigusloo ja teiste kliinikumi infosüsteemide juurutamine kliinikumi tütarhaiglates,“ kommenteerib Priit Eelmäe. „2018. aasta oli kindlasti eriline just tütarhaiglate ja kliinikumi koostöö osas. Hindan kõrgelt tütarhaiglate ja nende juhtide panust kogu kontserni arengusse,“ ütleb Eelmäe.


Tartu Ülikooli Kliinikumi kontserni tulud olid 2018. aastal 239 468 631 eurot, kliinikumi tulud sellest 199 908 611 eurot. „Kõige suurem kuluallikas nii kliinikumis kui kogu kontsernis olid tööjõukulud, moodustades kontsernis 55% tuludest,“ selgitab Priit Eelmäe. Ta toob ka välja, et Tartu Ülikooli Kliinikumi tulem oli 2018. aastal oodatust positiivsem – 7 miljonit eurot, ent see tulenes investeerimisotsuste edasilükkamisest järgmisesse aastasse, vara müügist, tehtud ületööst ning tasulistest teenustest.


Majandusaasta aruandest selgub, et kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda pöördus 2018. aastal kokku 44 154 patsienti, neist 82% vajas ambulatoorset arstiabi ja 18% hospitaliseerimist erakorralistel näidustustel.


Võrreldes varasemate aastatega kasvas kliinikumis olulisel määral, 35%, e-konsultatsioonide arv. 2018. aastal suunati e-konsultatsioonile kokku 4809 juhtu, pooltel neist võeti ravi eriarsti poolt üle, kutsudes patsiente vastuvõtule või uuringutele.


Kliinikumi naistekliinikus oli 2018. aastal 2 640 sünnitust, sündis 2 696 last (nendest 54 paari kaksikud ja ühed kolmikud). Sünnituste arv kasvas 216 võrra ja seda eelkõige Tartu linna ja maakonna sünnitajate arvelt. 37 sünnitajat lisandus Valgamaalt ja 24 sünnitajat Jõgevamaalt.


Kliinikum on Eestis ainus siirdamisoperatsioone tegev haigla, 2018. aastal siirdati kliinikumis kokku 72 elundit, sh 56 neerusiirdamist, 10 maksasiirdamist, 4 kopsusiirdamist ja 2 neeru ning kõhunäärme samaaegset siirdamist.


Õendus- ja ämmaemandusabi teenused muutusid 2018. aastal kliinikumis veelgi kättesaadavamaks, kuna avati täiendavaid õe iseseisvaid vastuvõtte sisekliinikus, nahahaiguste kliinikus ja kopsukliinikus vastavalt jalaravi, haavaravi ja kopsusiirdamise paremaks korraldamiseks. Uue teenusena lisandus õe vastuvõtt epilepsiaga lapspatsientidele ja nende lähedastele.


2018. aastal oli kliinikumil viis ennetusprojekti: noorsportlaste tervisekontroll, emakakaelavähi varajane avastamine, rinnavähi varajase avastamise projekt, jämesoolevähi sõeluuring ning uue projektina noorte reproduktiivtervise projekt. Kolmandiku võrra rohkem tehti nii jämesoolevähi endoskoopilisi uuringuid kui ka mammograafilisi sõeluuringuid rinnavähi varajaseks avastamiseks, kus uuringutel käijate arv kasvas ca 3 000 võrra.


2018. aastal võeti kasutusele mitmeid uusi ravi- ja diagnostikameetodeid. Esmakordselt kliinikumis rakendatud meetodeid lisandus 21, esmakordselt Eestis kasutatud meetodeid 24, sh näiteks astma diagnostikas rakendatud eukapnilise hüperventilatsiooni test ja epilepsia ravis kasutatud uitnärvi ehk vagus-stimulatsioon.


2018. aastal avaldati rahvusvahelistes eelretsenseeritavates teadusajakirjades 217 artiklit, mille autorid olid kliinikumi töötajad.

 

Lisainfo:
Helen Kaju, avalikkussuhete juht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tel: 5331 9423 

 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=