Uudised

 

Rubriiki haldab: Helen Kaju

E-post: helen.kaju@kliinikum.ee 

Tule tööle

180105 posture movement and handlingProjekti partnerid on Eramus+, Linet ja Birmingham City University, Czech Nursing Association, Polish Nurses Association, Institution of Nurses Postgraduate Education (PL), Hospital of Lithuanian University, Charles University (CZ).

 

Projekti kestus oktoober 2015 kuni september 2017. Tartu Ülikooli Kliinikumi poolt osalevad projektis Janika Arras (füsioterapeut), Kaia Järvlepp ja Karolin Kägo-Saunasoo (intensiivraviõed).

 

Projekti eesmärk on treenida koolitajad, kes õpetavad haigla õendus- ja hooldustöötajatele ennast säästvaid ja ergonoomilisi töövõtteid raskuste tõstmisel ja patsiendi käsitlusel. Samuti tutvustada erinevaid abivahendeid, mida oleks igapäevatöös lihtne kasutada.

 

Projekti tähtsaim osa oli alates 6. juuni 2016 kuni 10. juuni 2016 kestnud koolitus Birmingham City University juures. Kus õpetati osalejatele ning tulevastele koolitajatele läbi erinevate situatsioonide ennast säästvaid ja ergonoomilisi töövõtteid raskuste tõstmisel ja patsiendi käsitlemisel.

 

Projekti üks eesmärkidest oli Birminghamis õpitu edasi andmine esmalt Tartu Ülikooli Kliinikumi õendus- ja hoolduspersonalile ja edaspidi ka laiemalt. Teine eesmärk oli teadvustada pidevate ergonoomika koolituste vajalikkust. Kolmas eesmärk oli otsida ergonoomika alast koostööd teiste õendus- ja hooldustöötajatega kokku puutuvate organisatsioonidega.

 

Eesmärkide saavutamiseks korraldasime 2016. aasta lõpul koolitusi esmalt vanemõdedele ja seejärel õdedele ja hooldustöötajatele. Nendel koolitustel õpetati Birminghamist kaasa saadud teadmisi ning nende praktilist rakendamist haigla keskkonnas. Suurema hulga ergonoomika koolituste vajalikkust õnnestus teadvustada toimunud pilootkoolituste abil ning koostöös SA TÜK töökeskkonnaspetsialistiga. Alates 2018. aastast toimub Kliinikumi koolituskeskuse kaudu üks ergonoomika koolitus kuus.

 

Projekti kolmanda eesmärgi saavutamiseks toimusid kohtumised Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ning Eesti Õdede Liidu ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu esindajatega. Kõik kolm organisatsiooni olid projektist väga huvitatud, kuid koostöö osas hetkel veel kindlate kokkulepeteni ei ole jõutud.

erasmus

 

 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=