Raja tn 31, 50417 Tartu

OSAKONNAD


 Patsientide külastamine psühhiaatriakliinikus

 Посещение больных в психиатрической клинике


 

 

Akuutosakond

Raja tn 31, A-korpus, I korrus.

Telefonid:
731 8763 valveõde (meeste kinnine palatiplokk);
731 8761 valveõde (naiste kinnine palatiplokk);
731 8768 valveõde (subakuudi palatiplokk);
731 8764 valvearst.

Akuutosakonnas ravitakse raske psüühikahäire tõttu kriisiseisundisse sattunud patsiente. Akuutosakonna patsientide külastamisel on parem külastamine eelnevalt kokku leppida, helistades valveõe tel 731 8763, et saada lisainformatsiooni külastamistingimuste ja patsientidele toodavate esemete suhtes.

Vastuvõtt
Plaaniliste ja erakorraliste täiskasvanud patsientide vastuvõtt toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliinikus Raja tn 31, A-korpuse I korrusel vastuvõtukabinetis (tel 731 8764). Peale haiglasse registreerimist saadetakse Teid osakonda, kus personal vormistab Teie saabumise, tutvustab osakonda ja saadab palatisse. Saabumispäeval kindlustatakse Teile toitlustamine. Soovi korral saate külastada kliiniku kohvikut.

 


 

Laste ja noorukite vaimse tervise keskus

 

Lastepsühhiaatria osakond

Laste ja noorukite vaimse tervise keskus
Raja 31, A-korpus, II korrus

 

Lastepsühhiaatria osakond

Raja 31, A-korpus, II korrus, parem tiib
Valveõde 731 8793

 

Noorukitepsühhiaatria osakond
Raja 31, A-korpus, vasak tiib
Valveõde 731 8863

 


 

Üldpsühhiaatria keskus

 

Üldpsühhiaatria osakond

Raja 31, A-korpus, II korrus

Telefonid:
731 8783 õed
731 8772 vanemõde
Osakonnas ravitakse depressiooniga ja ärevushäiretega patsiente, samuti isikuid, kes on sõltuvad ravimitest või alkoholist.

Vastuvõtt
Plaaniliste ja erakorraliste täiskasvanud patsientide vastuvõtt toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliinikus Raja tn 31, A-korpuse I korrusel, vastuvõtukabinetis, tel 731 8764. Peale haiglasse registreerimist vastuvõtukabinetis saadetakse Teid osakonda, kus personal vormistab Teie saabumise, tutvustab osakonda ja saadab palatisse. Saabumispäeval kindlustatakse Teile toitlustamine. Soovi korral saate külastada kliiniku kohvikut.

 


 

Unehäirete osakond

 

TÜ Kliinikumi Psühhiaatriakliiniku unehäirete keskuses pakume abi järgmiste häirete korral:

 


 

 

Söömishäirete osakond

Raja 31, B-korpus, II korrus
Valveõde 731 8802

Olenevalt haiguse raskusest toimub ravi kahes etapis- haiglas ja ambulatoorselt. Söömishäirete keskuses ravime patsiente, kellel on diagnoositud anoreksia, buliimia või liigsöömishäire. Suunamine toimub psühhiaatrite või perearstide kaudu.
Söömishäirete keskuses on 8 kohta (1- ja 3-kohalised palatid). Ravi toimub reeglina 3- nädalaste tsüklitena. Nädalavahetustel on võimalik kokkuleppel personaliga kodu külastada.

Õed viivad läbi toitumisalast nõustamist nii haiglas kui ambulatoorselt.

  • Ambulatoorses etapis toimub esialgse meditsiinilise hinnangu andmine, farmakoteraapia, toitumisalane nõustamine ja psühhoteraapia. See on mõeldud mõõduka raskusega patsientidele, kelle haiguse kestvus ei ole pikk.
  • Statsionaarses ravis tegeldakse kehaliste ja psüühilise seisundi stabiliseerimisega, pideva monitoorimise ja toitumise jälgimisega.
 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=