Avaleht Uudised

Kontaktandmed

SA TÜ Kliinikum Ühendlabor
L. Puusepa 8, 
51014 TARTU

Tel: +372 731 9312

Fax: +372 731 9326

yhendlabor@kliinikum.ee

Uudised
Muudatused vitamiin D proovimaterjalis Prindi
Reede, 10 Veebruar 2017 15:27

Tere!

 

Vastavalt reagendi tootja informatsioonile on soovitav materjal D-vitamiini määramiseks ainult seerum. Sellega seoses ei saa enam Ühendlaboris määrata D-vitamiini plasmast (rohelise korgiga katsuti). Määramine on võimalik ainult seerumist (punane kollase rõngaga katsuti).

 

Parimate soovidega,

Kaja Vaagen

 
Analüüsi "Tuumavastased antikehad" muudatus Prindi
Esmaspäev, 16 Jaanuar 2017 07:59

Tere!

Alates 12.01.2017 teeb ühendlabor ANA IgG (tuumavastased antikehad IgG tüüpi) ainult HEp-2 rakkudel kaudsel immunofluorestsents meetodil. Muudatus põhineb rahvusvahelisel soovitusel. Esmane tiiter on 1:100. Antikeha positiivsetel juhtudel märgitakse vastuses ära ka ANA muster. Tellimisel analüüsi nimi ANA IgG, haigekassa kood 66712 (17,98€).

 

Lugupidamisega

Kaja Metsküla

Ühendlabori autoimmuunsuse labor

 
Ühendlaboris nüüd võimalik tellida tasulist uuringut: MRSA sõeluuring Prindi
Kolmapäev, 17 August 2016 14:28

(metitsilliinresistentse Staphylococcus aureus kandluse mikrobioloogiline uuring)

 

Terminiga “metitsilliinresistentne stafülokokk” (MRSA) tähistatakse Staphylococcus aureus’e tüvesid, mis on muutunud resistentseks penitsillinaasresistentsete penitsilliinide (metitsilliin, oksatsilliin), tsefalosporiinide, karbapeneemide (imipeneem, meropeneem) ja sageli ka muude antibiootikumide suhtes ning on potentsiaalseteks infektsioonide tekitajateks, eriti haiglakeskkonnas.

Stafülokokid, nii antibiootikumitundlikud kui -resistentsed, on inimese normaalse mikrofloora koostisosaks, koloniseerides peamiselt ninaesikut ja kubemepiirkonda. Peamiseks nakkusallikaks haiglatingimustes on MRSA-ga koloniseeritud või infitseeritud patsient. MRSA levik osakonnas toimub enamasti meditsiinitöötajate käte vahendusel.

Sihtgrupp

Isikud, kes puutuvad kokku patsientidega õppe-eesmärgil või kellel tööülesannete tõttu peab olema dokument MRSA-negatiivsuse tõestamiseks.

 

Uuringu tegemise aeg: tööpäeviti kell 8-16. Tasuliseks uuringuks tuleb võtta tellimisleht TÜ Kliinikumi Puusepa 8 maja Lunini tn. poolsest registratuurist, kus saab maksta ka arve.

Uuringu maksumus on 16.40 EUR.

Vastuse saab registratuurist 3 päeva möödudes. Inglisekeelse vastuse vajadus palume märkida tellimislehele.

 
Veel artikleid...