Kontaktandmed

Puusepa 1a, 
50406 TARTU

Tel: +372 731 9226

e-post: inge.raask@kliinikum.ee

Vaata kaarti

Sekretär
ruum 2085 Inge Rääsk

.

Eripakkumised

Bänner
Statsionaarse õendusabi osakonna info suunavale raviarstile Prindi

 

Statsionaarse õendusabi osakonda hospitaliseeritakse:

 • Õendusabi osakonda saab suunata patsiente eri- või perearst perearsti saatekirja alusel, kus on oluline informatsioon patsiendi tervislikust seisundist õendusabi osakonna õendustöötajale (saatekiri on aluseks järjekorda registreerimisel). Patsientide registreerime toimub meiliaadressil stats.oendus@kliinikum.ee, broneeringusoovile vastame saatekirja edastanud meiliaadressi peale.
 • Patsiendid, kes suudavad voodipäevade eest täies ulatuses ise tasuda (ei pea olema Tartu haigekassas kindlustatud ega olema Tartu linna elanikud). Vajalik on perearsti saatekiri. Info telefonil 731 8956.

 

Õendusabiteenuse osutamise näidustused:

 • neuroloogiliste ja neurokirurgiliste haigete õendusabi;
 • kardioloogilised haigete õendusabi ja palliatiivne ravi;
 • sisehaigete õendusabi;
 • kirurgiliste, traumatoloogiliste ja ortopeediliste haigete õendusabi;
 • onkoloogiliste haigete õendusabi ja palliatiivne ravi.

 

Hospitaliseerimisele ei kuulu patsiendid:

 • kindlustamata isikud;
 • ägedad ja kindla diagnoosita haiged;
 • ainult hooldust vajavad isikud;
 • rahutud, agressiivsed ja psühhiaatrilist ravi vajavad patsiendid;
 • puudulikult vormistatud saatekirjaga isikud.

Patsiendi õendusabi osakonda suunaval raviarstil palume täita SAATEKIRI ÕENDUSABI OSAKONDA (saatekirja võimalik täita elektroonselt ja digiallkirjastada).

Patsienti suunates peab olemas olema kõige rohkem 2 nädala taguse perearstivisiidi kirjeldus koos patsiendi üldseisundi, üldfüüsilise ja vaimse võimekuse kirjeldusega. Lisaks ka abivahendite vajadus, viimased uuringud ja vereanalüüsid ning haavandite kirjeldus. Üle 3 kuu uurimata haigeid ei ole meil võimalik hospitaliseerida.

 

Teadmiseks - täpsem info, miks on vajalik täita saatekiri nõuetekohaselt, selleks palun tutvuge vajadusel SM määrusega nr. 56 Riigi Teatajas https://www.riigiteataja.ee/akt/125112014009 . "Tervishoiuteenuse osutamise dokumenteerimise ning nende dokumentide säilitamise tingimused ja kord" kus § 32.1 alusel rakendub broneerimise aluseks nõuetekohaselt täidetud saatekiri.

 

Statsionaarsel iseseisva õendusabi teenusel viibimise eest tuleb patsientidel tasuda 15% omaosalustasu. Omaosalustasu sõltub Eesti Haigekassa hinnakirjast. 2017. aastal on see 10,16 eur ööpäev. Omaosaluse tasumise kohustus on neil patsientidel, kes elanikeregistri andmetel ei oma Tartu linna sissekirjutust.
Tasulise ja 15% omaosalustasuarve maksumus määratakse vastavalt voodipäevade arvule. Osakonna sekretär väljastab Teile arve, mille alusel saate tasuda kohapeal sularahas või kaardiga, telefon 731 8956.

Iseseisva statsionaarse õendusabi teenusel viibimise kestvus sõltub patsiendi tervislikust seisundist tingitud õendusabi vajaduse astmest ning Kliinikumi ja Eesti Haigekassa vahelisest lepingust. Vabade kohtade olemasolul on võimalik saada tasulisele õendusabi teenuse kohale. Tasulise õendusabi teenuse 1 päev maksab 2017. aastal 67,75 eurot. Järjekordadega tegeleb osakonnajuhataja

 

 

 

 

Kliinikumi üldinfo

 

Telefon 731 8111
E-P kell 08.00 – 19.00

Registreerimine

Taastusarsti vastuvõtule
731 9100

Spordiarsti vastuvõtule
731 9221

Sporditraumatoloogi vastuvõtule
731 9221

731 9100

Töötervishoiuarsti vastuvõtule

731 9110

Koostööpartnerid

Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner
Bänner

estonia eu logo

EL logod 2