Avaleht Struktuur Nõukogu Tõnis Karki, nõukogu liige
Tõnis Karki, nõukogu liige Prindi

Tõnis KarkiTõnis Karki on sündinud 24. detsembril 1963. aastal. 1988. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli arstiteaduskonna cum laude ning 1996. aastal sai meditsiinidoktori kraadi.

Tõnis Karki senised teadustööd on seotud põhiliselt kahe suunaga: inimese laktofloora ja antibiootikumresistentus. Alates 2005. aastast on tema uurimistemaatika seotud HIV-viirusega, eeskätt Eestis levivate viirustüvede resistentsuse ja patogeneesi teemadega. Tema teadustööde nimekiri sisaldab 72 nimetust. Tõnis Karki juhendamisel on kaitstud üks magistri- ja seitse bakalaureusetööd.

Tõnis Karki on osalenud meditsiinilise mikrobioloogia õpetamisel arstiteaduskonna ravi ja proviisoriõppe tudengitele alates 1988. aastast. Tänaseks on ta Tartu Ülikooli mikrobioloogia instituudi dotsent ning arstiteaduskonna prodekaan. Tõnis Karki on Tartu Ülikooli nõukogu ja õppekomisjoni liige, arstiteaduskonna õppekomisjoni esimees, Sotsiaalministeeriumi koolituskomisjoni liige, Eesti Akrediteerimiskeskuse meditsiinilaborite akrediteerimise ekspert-assessor.

Tõnis Karki on Eesti Meditsiinilise Mikrobioloogia Ühingu ja Eesti Mikrobioloogia Ühingu liige.

Tõnis Karkil on kaks last - poeg Martin ja tütar Kristin.