Avaleht Struktuur Nõukogu Garri Raagmaa, nõukogu liige
Garri Raagmaa, nõukogu liige Prindi

garri raagmaaGarri Raagmaa on sündinud 16. detsembril 1966. a. Tallinnas. Lõpetas 1992 Tartu Ülikooli majandusgeograafina. Täiendanud end Joensuu, Tampere, Cambridge, Kopenhaageni, Linköpingi, Oulu ja Bergeni ülikoolides. Kaitses aastal 2000 Tartu Ülikoolis filosoofiadoktori teaduskraadi inimgeograafias.

 

Olnud 1994–1995 regionaalministri nõunik, 1995–1996 üleriigilise planeeringu projektijuht Eesti Tuleviku-uuringute Instituudis, 1997 Tapa linnapea, 2001– 2009 Tartu Ülikooli Pärnu kolledži direktor. Aastast 2009 Tartu Ülikooli geograafia osakonna majandusgeograafia teadur ja aastast 2011 samas regionaalplaneerimise dotsent. Statistikaameti teadusnõukogu, Eesti majandusteaduse seltsi, Eesti planeerijate ühingu, Euroopa regionaaluuringute assotsiatsiooni, Euroopa regionaalteaduse assotsiatsiooni liige. Omab laialdast regionaalarengu ala analüütikute ja ekspertide võrgustikku.

 

Garri Raagmaa on uurinud uusettevõtluse, regionaalse identiteedi, innovatsiooni, eestvedamise, haldusstruktuuride ja sotsiaalkapitali mõju regionaalsele arengule ning löönud kaasa Eesti regionaalarengu ja haldusreformi diskussioonis. Avaldanud üle 60 teadusartikli rahvusvahelistes väljaannetes. Esinenud regulaarselt eelmainitud teemadel Eesti kirjutavas ja rääkivas meedias. Tegutsenud ka üle 20 aasta kohaliku ja regionaalse arengu konsultandi ja koolitajana, viimasel ajal küll peamiselt läbi üliõpilaste harjutustööde ja praktikate juhendamise.