Avaleht Struktuur Juhatus Mart Einasto, juhatuse liige
Mart Einasto, juhatuse liige Prindi

Mart Einasto

 

Mart Einasto on sündinud 27. juulil 1969. aastal ja kasvanud Tallinnas. 1991. aastal lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli tööstuse planeerimise erialal. 1993. aastal kaitses ta Tartu Ülikoolis magistritöö sotsioloogias.

Praegu on Mart Einasto Soome Turu Ülikooli doktorant sotsiaalpoliitika alal. Ta on lugenud loenguid Tartu Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias, lisaks tegelenud tervishoiu juhtide koolitamisega Rahvatervise Koolituskeskuses.

1989-1994 töötas Mart Einasto analüütikuna ASis EMOR, seejärel oli asedirektor turu-uuringute alal ning juhatuse liige. 1994. aastal, magistritöö kaitsmise järel asus ta sotsiaalminister Marju Lauristini kutsel tööle Sotsiaalministeeriumi sotsiaalpoliitika osakonna juhatajana. 1995. aasta sügisel, pärast astumist doktorantuuri Turus asus Mart Einasto tööle Eesti Ametiühingute Keskliitu sotsiaalsekretäri ametikohale. 1997-1998 oli ta Reformierakonna nõunik sotsiaalasjus.

Mart Einasto teadustöö on suunatud kihistumise ja vaesuse uurimisele. Magistritöö uurimisobjektiks olid olukorra kirjeldamise võimalused. Praegune huvi on sekkumise ja parandamisvõimaluste analüüsimine ja hindamine. Mart Einasto on avaldanud artikleid erialaajakirjades.