Avaleht Uudised Maarjamõisa meditsiinilinnaku ehitust saab jälgida veebikaamerate vahendusel

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Maarjamõisa meditsiinilinnaku ehitust saab jälgida veebikaamerate vahendusel Prindi
Esmaspäev, 29 Aprill 2013 13:04

Kliinikum on paigaldanud kolm kaamerat, mille abil saab ehitusplatsil toimuvaga end hõlpsalt kursis hoida. Kaamerad leiate siit.

 

Meditsiinilinnaku teise ehitusjärgu üks tähtsamaid eesmärke on moodsa onkoloogiakeskuse rajamine, mille keerukaim osa on kiiritusraviosakond. Samuti luuakse kaasaegne keskkond sisekliinikule, silmakliinikule, kardiokirurgia osakonnale. Kaasaegse töökeskkonna ja funktsioonist tulenevalt parima asukoha saavad ka mitmed olulised meditsiinilised teenistused – labor, haiglaapteek, patoloogiateenistus.

 

Maarjamõisa meditsiinilinnaku II ehitusjärgu hoonete brutopind on ligikaudu 39 000 ruutmeetrit, see peab valmima 2015. aasta sügiseks. Ehitusmaksumus koos käibemaksuga on umbes 57,3 miljonit eurot, millest ligikaudu 32 miljonit eurot finantseeritakse Euroopa Regionaalarengufondist.

 

Maarjamõisa meditsiinilinnaku II ehitusjärk on loogiliseks jätkuks 2008. aastal Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi toel valminud I ehitusjärgule, samuti eelduseks III etapi ettevalmistamisele.