Avaleht Uudised Professor Jaan Eha ja professor Mihkel Zilmer pälvisid riigi teaduspreemia arstiteaduse valdkonnas

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Professor Jaan Eha ja professor Mihkel Zilmer pälvisid riigi teaduspreemia arstiteaduse valdkonnas Prindi
Reede, 15 Veebruar 2013 11:07

 

jaan eha 2013Tartu ülikooli kliinikumi südamekliiniku juhataja professor Jaan Eha ja Tartu ülikooli arstiteaduskonna professor Mihkel Zilmer pälvisid riigi teaduspreemia arstiteaduse valdkonnas uurimuste tsükli „Südame- ja veresoonkonna siirdemeditsiinilised uuringud" eest.

 

Jaan Eha ja Mihkel Zilmer on oma uuringutes avastanud mitmeid uudseid seoseid uute biokeemiliste ja kliiniliste markerite ning veresoonte patogeneetiliste talitluslike ja struktuursete muutuste vahel. See on suurepärane näide biomeditsiinilise uurimistöö ja kliinilise praktika sünergiast meie arstiteaduses, mida moodsas kõnepruugis on hakatud kutsuma siirdemeditsiiniks.

mihkel zilmer 02 2013Uurimus on teetähis loomaks tervikpilti veresoonte struktuur-funktsionaalsest seisundist täppisdiagnostika ja ravitulemuste prognoosil, kuid samas ka haiguse kaugeleulatuvate, elu ohustavate tagajärgede ärahoidmiseks ja patsientide elukvaliteedi parandamiseks selle sõna kõige laiemas tähenduses.

 

Jaan Eha on pälvinud Eesti Punase Risti I klassi teenetemärgi ja Mihkel Zilmer Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi.

 

Lisainfo 2013.aasta riigi teaduspreemia laureaatidest http://www.hm.ee/index.php?0513195