Avaleht Uudised Dr Toomas Väli pälvis Tartu Tähe teenetemärgi

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Dr Toomas Väli pälvis Tartu Tähe teenetemärgi Prindi
Reede, 15 Veebruar 2013 10:11

 

Toomas VäliTartu linnavolikogu otsusel pälvis 2013. aastal Tartu Tähe teenetemärgi Tartu Ülikooli Kliinikumi kirurg Toomas Väli.

 

Dr Toomas Väli on patsientide, üliõpilaste ja kolleegide seas hinnatud ja lugupeetud arst, kolleeg ja õppejõud.

Dr Toomas Väli panus maksasiirdamise kui ravimeetodi kasutuselevõtule kliinikumis on märkimisväärne. Esimene maksasiirdamine tehti 1967. aastal USAs. Üldise tunnustuse ravimeetodina omandatud maksahaigusi lõppstaadiumis põdevate täiskasvanute ja kaasasündinud maksahaigusega laste maksapuudulikkuse raviks saavutas maksasiirdamine 1980-1990ndatel aastatel. Balti riikide esimene maksasiirdamine tehti 1999. aastal Tartus.

Tänaseks on Tartu Ülikooli Kliinikumis dr Väli eestvedamisel ja osalusel tehtud enam kui 30 maksasiirdamise operatsiooni. Dr Väli meeskonna poolt tehtud maksasiirdamisoperatsioonide tulemused on rahvusvaheliselt tunnustatud. Toomas Väli on nimetanud selle ravimeetodi juurutamist Tartus oma elutööks.

Dr Toomas Väli on olnud üks laparoskoopilise kirurgia arendajaid kliinikumi abdominaalkirurgia osakonnas. Tema eestvedamisel ja osalemisel on laparoskoopilise kirurgia meetodid võetud kasutusele mitmete seedetrakti haiguste diagnoosimisel ja ravil.

Dr Toomas Väli teadustöö on seotud eeskätte maksasiirdamise ning haavandtõve tüsistustega. Ta on mitmete teadusartiklite autor või kaasautor.

Kolleegid hindavad dr Toomas Väli huumorimeelt ja peavad lugu tema töökusest ja kuldsetest kätest.