Avaleht Uudised Tartu Teerajajate Alleele jäädvustati dr Savisaare ja dr Laisaare jäljed

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Tartu Teerajajate Alleele jäädvustati dr Savisaare ja dr Laisaare jäljed Prindi
Neljapäev, 04 Oktoober 2012 13:24

 

3. oktoobril jäädvustati Tartu Teerajajate Alleele Tartu Ülikooli Kliinikumi kopsukliiniku arstide Marget Savisaare ja Tanel Laisaare jalajäljed.

 

Tartu Teerajajate allee eesmärgiks on tunnustada Tartu linnaga seotud inimesi, kes oma töö või teoga on andnud märkimisväärse panuse Tartu linna arengu, tutvustamise või tunnustamise heaks. Kahel eelmisel aastal on oma jäljed tänavasillutisse jätnud kokku kaheksa tartlast.

 

Tänavu esitati jäädvustamiseks 21 kandidaati, kelle hulgast valis žürii välja Eesti esimest kopsusiirdamist läbiviinud kliinikumi pulmonoloogi dr Marget Savisaare ja torakaalkirurgi dr Tanel Laisaare. Kolmandaks kandidaadiks valis rahvas kirjanik Tiia Toometi.

 

Dr Tanel Laisaarel on heameel selle üle, et juba teist aastat järjest otsustati tunnustada arste. „See näitab, et Tartus on arstid olulisel kohal ja Tartu arstide teod on jätnud jälje Eesti meditsiini arengusse. Lisaks on mul rõõm tõdeda, et on aru saadud asjaolust, et meditsiin on meeskonnatöö. Loomulikult ei ole kaks inimest meeskond, vaid ehk ainult ühe meeskonna tuum. Mul on olnud suur rõõm teha koostööd väga paljude meeldivate kolleegidega."

 

Teerajajate allee

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto autor: Jassu Hertsmann