Avaleht Uudised Kliinikum tunnustab mainekaid arste

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Kliinikum tunnustab mainekaid arste Prindi
Kolmapäev, 23 Mai 2012 10:20

Tartu Ülikooli Kliinikum
Pressiteade
 
23.mai 2012
 
Kliinikum tunnustab mainekaid arste
 
Täna, 23.mail Tartus toimuval kliinikumi kevadkonverentsil tunnustab Kliinikum mainekaid arstiteadlasi.
 
Kliinikumi preemia pälvis dr Andres Ellamaa
 
Andres Ellamaa on suurte kogemustega neurokirurg, paljude noorte kolleegide juhendaja ja eeskuju. Dr Ellamaa on andnud olulise panuse neurokirurgia ja Eesti arstiteaduse arengusse arstina ja teadlasena. Ta on uurinud ja rakendanud teadustööde tulemusi praktikasse paljudes neuroloogia ja neurokirurgia valdkondades nagu ultrahelidiagnostika, lülisambavigastuste kirurgilise ravi meetodid, ajuveresoonte haigused, nimmeradikuliidi ravi, peaaju vigastuste ravi. Tema initsiatiivil algatati Mustamäe haiglas valu-uuringud ja hakati korraldama valuhaigete ravi.

 

Suur roll on Andres Ellamaal Eesti tervishoiu arendamisel ja arstiabi kvaliteedi parandamisel. Ta on arstiabi kvaliteedi alaste uuringute algataja ja teostaja ning on tegelnud arstiabi kvaliteedi tagamise süsteemi loomise ja ravitulemuste kriteeriumide väljatöötamisega. Alates 1997. aastast arstiabi kvaliteedi ekspertkomisjoni liige. Dr Ellamaa töötas tervishoiuministrina Eesti iseseisvuse taastamise ja tervishoiusüsteemi ümberkorraldamise perioodil ning osales aktiivselt ravikindlustusele üleminekus. Ta on avaldanud hulgaliselt artikleid tervishoiu ja arstiabi korraldusest.

 

Andres Ellamaa on üks aktiivsemaid ja koloriitsemaid arstkonna esindajaid ja arstide huvide eest seisjaid. Ta kuulus Eesti Arstide Liidu taasasutajate hulka, oli EAL asepresident ja Tallinna Arstide Liidu juhatuse esimees. Samuti on Andres Ellamaa osalenud ajakirja Eesti Arst toimetuse kolleegiumi töös. Praegu on dr Ellamaa EAL eetikakomitee esimees.


Neinar Seli sihtkapitali stipendiumifondist väljamakstava Kliinikumi viimase viie aasta teaduspublikatsioonide preemia sai kliinikumi anestesioloogia- intensiivravi kliiniku vanemarst-õppejõud Tuuli Metsvaht ja kliinikumi viimase aasta teadustööpreemia pälvis kliinikumi androloogiakeskuse juhataja dr Margus Punab 2011. aastal ilmunud mõjukate teaduslike artiklite eest.
Otsuse tegemisel tugineti kliinikumi meditsiiniinfo keskuse analüüsile, mille aluseks on keskuses koostatud ja jooksvalt täiendatav Eesti arstiteadlaste publikatsioonide andmebaas.

 

Sel aastal anti teistkordselt välja kliinikumi preemia parimale ajakirjas "Eesti Arst" ilmunud teadusartiklile. Tunnustuse pälvis dr Maie Tali ja emeriitprofessor Jaak Maaroosi uuring „ Põlveliigese osteoartroosiga naispatsientide liikumisfunktsiooni ja elukvaliteedi taastumine endoproteesimise järel“, mis  ilmus ajakirja eelmise aasta aprillinumbris.
 


 
Kontakt ja info:
Kristi Tael
Avalikkussuhete juht
7319 310
53 319 310