Avaleht Uudised Lastefondi püsiannetajate abiga saab väike Nele endale pulssoksümeetri

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Lastefondi püsiannetajate abiga saab väike Nele endale pulssoksümeetri Prindi
Esmaspäev, 26 Märts 2012 14:08

 

3-aastane Nele on sügavalt enneaegsena sündinud laps, kes vajab oma raske haigusloo tõttu igapäevaselt koduseks kasutamiseks spetsiaalset aparatuuri, mida pere on seni saanud rentida Tallinna Lastehaiglalt.


Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi püsiannetajate abiga saab väike tüdruk endale koduseks kasutamiseks pulssoksümeetri. Aparaat antakse üle täna õhtul TÜK Lastefondi projektijuhi ja vabatahtlike esindajate poolt lapse kodus.

Nele sündis enneaegsena ema 23. rasedusnädalal ning veetis oma esimesed 15 kuud haiglas. Ta on läbi teinud kõik enneaegsuse komplikatsioonid. Lapsel on neerupuudulikkus, neelamishäire, nägemispuue, kuulmispuue ning hapnikusõltuvus.

Laps vajab iga päev hapnikukondensaatorit, mis on Haigekassa toetusel perele antud tasuta kasutamiseks. Lisaks vajab tüdruk pulssoksümeeterit, mis kuvab täpse vere hapnikusatusatsiooni ning pulsisageduse ja elektrilist aspiraatorit, mis aitab hingamisteid puhtana hoida. Perekond rendib ka hapniku ballooni, juhuks, kui laps vajab transportimist haiglasse. Aspiraatori aitas perele osta Tallinna linn ning TÜK Lastefond toetab Nelet viimase puuduoleva seadmega - 1200 eurose pulssoksümeetriga.

Jana Ravell Lasnamäe LOV sotsiaalhoolekande osakonnast on väga tänulik, et väike Nele on saanud endale toetajate näol eluks vajalikud vahendid. „Kahjuks ei kuulu hetkel lapsele vajalikud kallimad meditsiinilised abivahendid soodustuse alla, mistõttu olid perel suured väljaminekud abivahenditele," rääkis Ravell põhjusest, miks pöörduti toetuse saamiseks TÜK Lastefondi poole.

Püsiannetajate toetus aitab perel tagastada renditud seadmed haiglale, mis olid mõeldud eelkõige lapse haiglast koju toimetamiseks ja mitte püsikasutuseks. Paraku riik enneaegsena sündinud ja igapäevaseid abivahendeid tarvitava lapse seadmete väljaostu ega renti veel ei toeta.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2001. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.

 

Lisainformatsioon:

Küllike Saar

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond

Tegevjuht

Tel +372 524 6580

kyllike@lastefond.ee

www.lastefond.ee