Avaleht Uudised Lastefond abistab Tartu Kristlikku Noortekodu ravimite ostmisel

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Lastefond abistab Tartu Kristlikku Noortekodu ravimite ostmisel Prindi
Teisipäev, 21 Veebruar 2012 11:18

 

Tartu Kristlik noortekodu kasvatab ja koolitab lapsi, kes on kaotanud pere ning kodu. Paljud neist lastest on terviseprobleemidega, vajades igakuiselt ravimeid.


MTÜ Tartu Kristlikusse Noortekodusse elama asunud uute laste puhul seistakse tihtipeale silmitsi asjaoluga, kus tuleb kiiresti pöörduda eriarstide juurde ja alustada pikaajalisi ravisid. Lisaks läheb ligi 100 eurot kuus mähkmete peale, sest hetkel on noortekodus ka kolm enureesi all kannatavat last.

Kristliku noortekodu juhataja Kristjan Pallavi sõnul võtavad igapäevased meditsiinilised kulutused nende eelarvest märkimisväärse osa. „Oleme kõiki kulutusi kärpinud, paraku laste tervise koha pealt kokku hoida võrdub meie silmis lapse abita jätmisega," rääkis Pallav.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetab noortekodu ühekordsete kulutustega summas 395 eurot, mille abil ostetakse kahele lapsele ka prillid ning kaetakse kuni aasta lõpuni ravimitele ja mähkmetele minevaid kulusid kogusummas 186 eurot.

 

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2001. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.


Lisainformatsioon:

Küllike Saar

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond

Tegevjuht

Tel +372 524 6580

kyllike@lastefond.ee

www.lastefond.ee


Teate edastas:

Kertu-Kätlin Käis

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond

Meediaspetsialist

Tel +372 529 7290

kertukatlin@lastefond.ee

www.lastefond.ee