Avaleht Uudised Lastefond katab osa epilepsiahaige Sonja ravikuludest

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Lastefond katab osa epilepsiahaige Sonja ravikuludest Prindi
Teisipäev, 09 November 2010 09:47

SA TÜK Lastefondi nõukogu võttis vastu otsuse toetada 5-aastase Ida-Virumaa tüdruku Sonja epilepsiaravi kattes 24 000 krooni ulatuses tema raviks vajaliku ravimi soetamise kulud.

Sonja põeb ravile raskesti alluvat epilepsia vormi - Draveti sündroomi, mille ohjeldamiseks vajalik ravim Diakomit aga ei kuulu Eesti Haigekassa soodusravimite nimekirja. 60-kapslist koosnev kahe kuu ravimivaru maksab pea 4000 krooni, Sonja soovituslik ravikuur aga on 6-12 kuud. Pere on abi otsinud ka haigekassalt, kuid kuna ravim on Eestis registreeritud, siis riiklik ravikindlustussüsteem seda ei kompenseeri.

Lapse raviarst, Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku neuroloog Anneli Kolk rääkis, et tüdruku raviskeemis on proovitud erinevaid krambivastaste ravimite kombinatsioone. „Diakomit lülitati raviskeemi tüdruku olukorra stabiliseerimiseks,“ selgitas Kolk antud ravimi vajalikkust. Diakomit aitab teatud etapi ületamisel ja hiljem loodetakse hakkama saada teiste ravimite kombineerimisega. Kolgi sõnul on krampide kontrolli alla saamine eriti oluline just lapse edasise arengu seisukohast.

Esimesed krambihood tekkisid tüdrukul kaheksandal elukuul ning spetsiifilise epilepsiavormi tõttu võis igasugune kehatemperatuuri tõus vallandada krambiseeriad või ohtliku krambistaatuse. Sonjal pidurdus vaimne ja kõne areng ning lisandus agressiivsus. Praeguseks on tänu vajalikule ravile lapse areng positiivne – tüdruk räägib ja saab aru ning tema meeleolu on paranenud.

Tüdruku töövõimetuspensionäridest vanemad on Lastefondi abi üle väga tänulikud, kuna Sonja kuluka ravi tagamiseks kulub paljulapselisele perele iga toetus ära.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2001. aastatst ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.

Lisainformatsioon:
Küllike Saar
SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond
Tegevjuht
Tel +372 524 6580
kyllike@lastefond.ee
www.lastefond.ee

Teate edastas:
Kertu-Kätlin Käis
SA TÜK Lastefond
Meediaspetsialist
Tel +372 529 7290
kertukatlin@lastefond.ee


Unsubscribe me from this list

Right-click here to download pictures. To help protect your privacy, Outlook prevented automatic download of this picture from the Internet.