Avaleht Uudised Pressiteade: Kliinikumi preemia laureaat 2010. aastal on dr Urmo Kööbi

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Pressiteade: Kliinikumi preemia laureaat 2010. aastal on dr Urmo Kööbi Prindi
Kolmapäev, 19 Mai 2010 10:55
SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Pressiteade

Kolmapäeval, 19. mail on traditsiooniline kliinikumi konverents, kus antakse üle kliinikumi preemia. Tänavune laureaat on dr Urmo Kööbi.

Dr Urmo Kööbi on üle neljakümne aasta töötanud tervishoiusüsteemis praktiseeriva arsti, raviasutuse juhi ning tervishoiukorraldajana. Dr Urmo Kööbi lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 1964.a, misjärel asus tööle Rõuge Jaoskonnahaigla juhatajana ja Võru Maakonnahaigla anestesioloogina. 1975. aastal siirdus dr Urmo Kööbi Tartusse, kus asus tööle Maarjamõisa haigla reanimatsiooniosakonna juhatajana.

1988.aastal võttis ta vastu Maarjamõisa haigla peaarsti ametikoha, kus töötas kuni aastani 2000. Aastatel 2000 – 2003 oli Urmo Kööbi SA Tartu Ülikooli Kliinikumi kirurgiadivisjoni juht.

Urmo Kööbi on aktiivselt osalenud ka ühiskondlikus ja poliitilises elus. Ta on olnud Tartu Linnavolikogu liige aastail 1989 – 2000. Aastatel 2003 – 2007 oli ta Riigikogu 10. koosseisu liige.

Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimehe Urmas Sule sõnul on Urmo Kööbi alati hinnanud meeskonnatööd: „Meeskonnatöö oskuses ja empaatiavõimes on Urmo Kööbi tänagi eeskujuks paljudele tervishoiujuhtidele".

Kliinikumi juhatuse liikme Margus Ulsti sõnul väljendab Kliinikumi preemia Urmo Kööbile tartlaste ja kogu eesti rahva tänu meie tervishoiu juhtimise eest ajaloo keerukatel aastakümnetel. Nii nõukogude võimu ülemineku kui varase iseseisvuse aastail aitas Urmo Kööbi sirgeselgsus ja kindlameelsus kujundada Tartu Ülikooli Kliinikumi ja sellest tulenevalt kogu tänase tervishoiukorralduse nägu.