Avaleht Uudised President tunnustas kliinikumi töötajaid

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
President tunnustas kliinikumi töötajaid Prindi
Neljapäev, 09 Veebruar 2017 15:01

President Kersti Kaljulaid annab Eestile osutatud teenete eest sel aastal riikliku autasu 113 inimesele, nende seas neljale kliinikumi kauaaegsele töötajale.

 

Lastekirurg Karin Varik

Karin Varik on töötanud Tartu Ülikooli Kliinikumis lastekirurgina ning osakonna juhatajana. Oma ligi 40 aastase tööstaaži vältel on ta kõige enam tegelenud lasteuroloogia ja neonataalkirurgiaga. Dr Varik on tegelenud aktiivselt õppetööga, tema käe all on põlvkonnajagu noori arste ja kirurge omandanud teadmisi lastekirurgiast. Ta on korraldanud mitmeid rahvusvahelisi erialaseid konverentse, osalenud mitmetes heategevusprojektides ning oli üks TÜ Kliinikumi Lastefondi asutajatest.

Vabariigi Presidendi otsusega antud Eesti Punase Risti II klassi teenetemärk.

 

Onkoloog Kaiu Suija

Tunnustatud Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloog Kaiu Suija on olnud 19 aastat SA Vähihaigete Toetusravi tegevjuht ja juhatuse esimees. Tänu dr Suija aastatepikkusele pühendunud tegutsemisele on vähihaigete koduse toetusravi võrgustikuga kaetud kogu Eesti. Dr Suija on aktiivselt tegelenud toetusravimeeskonna liikmete koolitusega, kaasates ka paljusid Soome vähihaigete palliatiivravi ning hoolduse ja põetusega tegelevaid ravi- ja hooldeasutusi. Dr Kaiu Suija on ka Lõuna-Eesti Vähiühingu looja ja selle president aastast 1994.

Vabariigi Presidendi otsusega antud Eesti Punase Risti II klassi teenetemärk.

 

Südamearst Märt Elmet

Märt Elmet töötab Tartu Ülikooli Kliinikumi südamekliinikus kardioloogia kardioloogia eriala vanemarst-õppejõuna.Tal on oluline roll nii üliõpilaste kui ka kardioloogia aga ka teiste erialade residentide juhendajana. Viimastel aastatel on ta tegelenud südame siirdamist vajavate inimeste ravimise ja igakülgse abistamisega. Märt Elmet jälgib neid patsiente ka pärast siirdamist.

Vabariigi Presidendi otsusega antud Eesti Punase Risti III klassi teenetemärk.

 

Logopeed Reet Veenpere

Pärast ülikooli lõpetamist asus Reet Veenpere logopeedina tööle Tartu Ülikooli kõrvakliinikus ning töötab seal tänaseni. Ta alustas Tartus häälehäirega patsientide ravi. Reet Veenpere on aastaid olnud aktiivne polikliinikute logopeedide töö korraldamisel. Reet Veenpere alustas Tartu Ülikooli Kliinikumis koostöös kolleegidega huule- ja suulaelõhedega laste konsulteerimist ja rehabiliteerimist. Ta on lugenud kõneprobleeme tutvustavaid loenguid arstiteaduskonna tudengitele.
Vabariigi Presidendi otsusega antud Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärk