Avaleht Uudised Kliinikumi avab vastremonditud röntgenkabinetid lastekliinikus ja Maarjamõisa Polikliinikus

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Kliinikumi avab vastremonditud röntgenkabinetid lastekliinikus ja Maarjamõisa Polikliinikus Prindi
Esmaspäev, 03 Veebruar 2014 09:45

 

Esmaspäeval, 3. veebruaril avab kliinikum kaks vastselt renoveeritud röntgenkabinetti.

 

Lastekliiniku röntgenkabinetti on soetatud tipptehnoloogiline täisdigitaalne väikese kiirguskoormusega aparaat, mis on esimene omataoline Põhjamaades. Uue aparaadiga saab teha nii röntgenipilte kui läbivalgustusi. Selle röntgeniaparaadi kaasaegne ülesehitus vähendab nii meie väikestele patsientidele kui personalile osaks saavat kiirguskoormust.

 

Maarjamõisa Polikliinikusse soetatud aparaat on täisautomaatne ja täisdigitaalne, millega väheneb röntgeniuuringute tegemise aeg. Aparaadil on kopsuhaiguste diagnoosimiseks uus, Eestis esimene omataoline lisafunktsionaalsus- kahe energiaga võetud ülesvõte. See tähendab, et röntgenaparaat suudab patsiendist ühe ülesvõtte tegemise järel genereerida digitaalselt kaks kujutist, millest ühel on lisaks kopsudele paremini näha luustik, kuid teisel on luustik eemaldatud ja seetõttu on pehmed koed paremini eristatavad. Kirjeldatud omadused tagavad väiksema kiirguskoormuse ning annavad arstile haiguste diagnoosimiseks äärmiselt olulist informatsiooni.

 

Maarjamõisa Polikliiniku röntgenkabinetis teenindatakse päevas enam kui 100 patsienti. Uus, kaasaegne ning kiire kuvamisprotokolliga seade lühendab kindlasti polikliiniku kabineti ootejärjekorda.

 

„Äsja soetatud kõrgtehnoloogilised röntgeniseadmed võimaldavad teha kõrge resolutsiooniga röntgenpilte, mis on oluline keeruliste haigusjuhtude käsitlemisel, et meie klinitsistid saaksid langetada kiireid ja kvaliteetseid raviotsuseid", kirjeldab aparaate kliinikumi radioloogiakliiniku juhataja Pilvi Ilves.

 

Mõlemad röntgenkabinetid on läbinud põhjaliku uuenduskuuri.