Avaleht Perekool

Kontaktandmed

SA TÜ Kliinikum naistekliinik
L. Puusepa 8, 
51014 TARTU

Tel: +372 731 9100
(registeerimine)

Tel:  +372 731 9902
tööpäeviti 8-16 (sekretär)
Fax: +372 731 9904

e-post: naistekliinik@kliinikum.ee

Vaata kaarti

Perekool Prindi

Perekooli loengute ajakava. Registreerimine

 

 

Oktoobri kuu perekooli loengute ajakava avatud.

Novembri kuu perekooli loengute ajakava sisestatakse ja avatakse registreerumiseks 03.11.2017.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi naistekliiniku perekool pakub Teile erinevaid loenguid allpool nimetatud teemadel. Loenguid viivad läbi ämmaemandad, oma ala parimad asjatundjad. Teile antakse parimad teadmised toimetulekuks sellel huvitaval ja pisut heidutaval etapil. Loengutelt saadud teadmistega püüame leevendada Teie hirmu ning anname objektiivse ülevaate meie kliinikus toimuvast. Anname Teile teada, et tegeleme pidevalt arendustegevusega leevendamaks Teie hirmu üksi jäämise ja toimetuleku ees sünnitusel.

 

Perekooli kontakt:

Anne Ilves:

53 319 051 ( E, K, R kell 8:30- 12:00 )

anne.ilves@kliinikum.ee

perekool@kliinikum.ee

 

UUT PEREKOOLIS!

 VANAVANEMAKS OLEMISE VÕLU JA VALU 

JÄRGMINE LOENG TOIMUB PIISAVA HUVILISTE ARVU KORRAL DETSEMBRIS!

Vestlusring vanaemadele-vanaisadele, mida tähendab sünnitusjärgne periood psüühilises plaanis. Arutame omavahel, kui suur ja hindamatu on vanavanemate ressurss värskete lapsevanemate toetamisel ning mõistmisel. Mõtleme koos erinevatele toetamise võtetele.

Lektor: ämmaemand ja perenõustaja Margit Luiga

Vajalik etteregistreerumine. Registreerumine läbi perekooli loengute listi: Perekooli loengute ajakava. Registreerumine.

Hind ühele osalejale 6.00 EUR, kaaslasega tulles kokku 8.00 EUR. Tasumine internetiteel otse registreerumisel.

Küsimused on oodatud: perekool@kliinikum.ee

 

  

 

UUT SA TARTU ÜLIKOOLI KLIINIKUMIS

Tartu Ülikooli Kliinikumi ruumides alustab tegevust SIET imetamise tugirühm.

Kõik imetamist (taas) alustada, jätkata või lõpetada soovivad emad on teretulnud, nii üksinda kui koos lapsega. Tulla võib ka juba lapseootuse ajal. Kohapeal on võimalik kokku leppida individuaalne koduvisiit SIET imetamisnõustajaga. Igaks kohtumiseks on planeeritud lühike loeng kindlal teemal, millele järgneb pikem vestlusring. 

Läbiviija: SIET imetamisnõustaja Anni Pilvar.

Toimumiskoht: SA Tartu Ülikooli  Kliinikumi patsiendiinfo ruum  (Puusepa 8; 1. korrus; E -korpus).Kui tekib õige ruumi leidmisega raskusi, helista julgesti 53447089.

Hind: 5 EUR. Kui see osutub takistuseks, tule ikka kohale, leiame lahenduse.

Vestlusringid oktoobris:

14.10 kell 10:00 "Miks üldse imetada - ehk imetamise kasutegurid emale ja lapsele"

ja 

21.10 kell 10.00 "Oleks mulle keegi seda varem rääkinud - ehk kõik see, mida

naised tunnevad, et oleksid tahtnud juba enne imetamisega alustamist teada"

Vajalik on etteregistreerimine meiliaadressil anni.vohma@gmail.com

 

Rohkem infot: www.siet.ee

 

 

Hea klient!

Perekooli loengud toimuvad erinevas ulatuses iga kuu

Erinevate teemade, nende arvu ja aja valik on kuude lõikes erinev olles otseses sõltuvuses lektorite võimalustest.

Vene keeles toimuvad meie perekooli raames "Osakonna tutvustus" ja loengud "Sünnitus". Seoses vähese huviga, toimuvad need sel aastal veel septemberis ja novembris).

 

Registreerumine:

Loengute nimekirja pääsemiseks klõpsake lehekülje ülaservas paikneval kirjal " Perekooli loengute ajakava. Registreerimine". Valige avanenud nimekirjast Teile sobiv loeng (märkige endalekindlasti antud loengu toimumise aeg üles). Sellele klõpsates avaneb registreerumise aknake.

Eelregistreerumine on vajalik. Loengule registreerimisel palume ära märkida meiliaadress ja telefoni number.

Registreerumise järgselt tuleval sõnumil ei ole märget loengu toimumise aja ja koha kohta, et välistada segadust juhuks kui peaks tekkima vajadus muudatusteks. Juhul kui lektori haigestumisel ja asendaja puudumisel on vaja muuta loengu aega, siis kontakteerutakse Teiega telefoni või meili teel. 

Paar päeva enne loengu toimumist tuleb Teie meilile loengu toimumise kohta meeldetuletus koos täpsete andmetega. 

Juhul kui registreerumisel on tekkinud mure või viga (sai ekslikult valitud vale loeng/kuupäev, jne), siis muudatuste ja paranduste tegemiseks antke teada perekool@kliinikum.ee

 

Osalustasu ja tasumine:

Perekooli loengud (v.a. "Imetamine" ja "Imetamise vestlusring" ning " Vaktsineerimine - meie laste tervem tulevik") on  tasulised. Alates 01.05.2017 on loengu hind 6 EUR osalejalt, kaaslasega tulles 8 EUR.

Tasumine toimub registreerimisel interneti teel. Loengust loobumisel osalustasu tagastamisele ei kuulu.

Palume olla hoolsad sobiva loengu aja valimisel!

 

Makseinfo:

Asutus: Tartu Ülikooli Kliinikum

Pank:

SEB EE641010220001585019

Swedbank EE432200221011611050

Danske Pank EE183300333493290

Selgitus: Perekool (palume lisada nimi, kelle eest tasuti)

 

Loengust loobumine:

Juhul kui Te olete registreerunud, kuid mingil põhjusel ei saa loengule tulla, siis palun teavitage meid oma mitte tulekust elektroonilise kirja teel aadressil perekool@kliinikum.ee andes võimaluse teistel soovijatel antud loenguga liituda.

 

SA TÜK naistekliiniku perekooli raames toimuvate loengute tutvustus:

 • Vaevused raseduse lõpus käsitleb põhiliselt kolme teemat: seljavalu, kõrvetised, tupeprobleemid. Tuuakse välja olulisemad põhjused ja leevendamise võtted ning tehakse lähemalt tutvust pandaazidega.
 • Toitumine raseduse ajal annab ülevaate toitumissoovitustest raseduse perioodil. Räägitakse mida ja kui palju võiks - peaks raseduse ajal tulevane ema sööma, tagamaks enda ja lapse heaolu. Samuti käsitleme vastavat teemat toiduohutuse aspektist.
 • Sünnitus loengus räägitakse sünnituse alguse tundemärkidest, millal tulla sünnitusmajja. Sünnituse perioodidest ja kulust. Vaimsest ja füüsilisest ettevalmistusest sünnituseks. Võimalikest kõrvalekalletest ning haigla protseduuridest sünnituse ajal.
 • Sünnitusosakonna tutvustusel käiakse läbi teekond sünnitama tulekust kuni haiglast lahkumiseni. Seoses sünnitustubade ja sünnijärgsete palatite külastamisega, palume panna kindlasti jalga vahetusjalanõud. Kogunemine Perekooli ruumi (G2 152) juures. Palume mitte hilineda!
 • Vette sünnituse loengus räägitakse sünnituse võimalikkusest vees, millised on vettesünnituse vastunäidustused. Vaimsest ja füüsilisest ettevalmistusest vettesünnituseks. Võimalikest kõrvalekalletest ning protseduuridest vette sünnituse ajal.
 • Eriolukorrad sünnitusel annab ülevaate erinevatest olukordadest, mis nõuavad sünnitusel kiiret tegutsemist ja aega olukorra selgitamiseks (miks, mida ja milleks) võib jääda napiks (nt. erakorraline keiserlõige, vaakumi kasutamine sünnitusel jne.). Soovitav eelnevalt külastada "Sünnituse" loengut.
 • Tugiisiku abi sünnitusel: sobib neile, kellele ei meeldi väga aktiivne osalemine. Loengul tutvustatakse tugiisikule naise abistamise ja toetamise võimalusi sünnitusel. Räägitakse tugiisiku ootustest, tunnetest, valikutest ja võimalustest sünnitaja abistamisel.
 • Sünnituse valutustamise loengus räägitakse mis on valu, kuidas saab sünnitaja ise ennast aidata valuga toimetulekul ning ka valu leevendamise võimalustest ravimitega sünnitusel ja sünnitusjärgsel ajal.
 • Vastsündinu hoolduse loengus antakse ülevaade vastsündinu eripärast, vajadustest, hooldusest ning eelteadmised toimetulekuks kodus. Millised on protseduurid, mida haiglas oleku jooksul vastsündinule tehakse.
 • Vastsündinu hoolduse aktiivõppes jagatakse sama infot, mis loengus, kuid lisaks tehakse nukkude peal läbi lapse mähkimised, hooldustoimingud, lapse hoidmine jne. Tulles panna jalga kindlasti vahetusjalanõud. Tund toimub perekeskuse võimlemisruumis C104. Kuna võimlemisruum muutub, päikese suhtes oma ebasoodsa asukoha tõttu, teatud kuudel väga kuumaks, siis antud tundide läbiviimist ei toimu mai, juuni, juuli, august, september. 

 • Lapse nutt. Gaasivalud: tutvustatakse lapse nutu ja gaasi valude erinevaid põhjuseid ning erinevaid lapse lohutamise ja abistamise võimalusi.
 • Isadele mõeldud loengu-arutelu viib läbi perenõustaja Naatan Haamer ja on mõeldud ainult meestele, et rääkida mehe-isa rollist, tunnetest ja emotsioonidest seoses naise raseduse, sünnituse ja isaks saamisega. Ei toimu juulis ja augustis.
 • Sünnitusjärgset perioodi käsitlevas loengus tuleb juttu sünnitusjärgsest ajast haiglas ja kodus. Haigla kodukorrast, sünnitusjärgsest taastumisest, võimalikest vaevustest (kõhukinnisus, kusepidamatus, stress jne.) ja nendega toimetulekust. Räägitakse ka sünnitusjärgsest seksuaalvahekorrast ja kontratseptsioonist.
 • Varustus lapsele esimesteks kuudeks ja turvalisus: antakse ülevaade rohkem ja vähem vajalikest asjadest, mida ja kui palju varuda ning millele ostmisel tähelepanu pöörata. Juhitakse lapsevanemte tähelapanu ohtlikele sitatsioonidele. Põgusalt tutvustatakse erinevaid vankreid ja turvahälle.
 • Imetamise loengus (TASUTA) räägitakse vastsündinu rinnaga toitmisest, õigest imetamise tehnikast ja võtetest, abivahenditest ning vastsündinu toitumise eripärast 3-l esimesel päeval.
 • Imetamise vestlusringi (TASUTA) on oodatud nii esimest last ootavad emad (eeldusel, et loeng on läbitud) kui ka eelneva positiivse või negatiivse imetamiskogemusega tulevased emad. Väikeses vabas õhkkonnas saab jagada rinnaga toitmist puudutavaid hirme ja muresid, rääkida kogemustest, ootustest, küsida erinevaid küsimusi. 

Imetamise nõustamine: www.kliinikum.ee/naistekliinik/imetamisnoustamine

Murekirjad on oodatud ka:imetamine@kliinikum.ee

Imetamist puudutavate küsimuste korral saate helistada ämmaemandale Naistekliiniku perekeskuse telefonil 7319977 (E, K, R kell 9.00-14.00).Kui kahtled imetamisasendis või on mure seoses lapse imemisvõttega või lapse kaaluga, siis ootame Teid koos lapsega Naistekliiniku perekeskusesse (C korpus ruum 102) eelnevalt telefoni teel (7319977) kokkulepitud ajal. Pikemale teisipäeval ja neljapäevaltoimuvale imetamisnõustaja vastuvõtule saab registreeruda telefonil 7319100 (kell 8:00-18:00).

 • Vaktsineerimine: Projekt „Vaktsineerimine – meie laste tervem tulevik"raames on võimalus osaleda väikelaste vaktsineerimist käsitleval loeng-vestlusringil TASUTA. Suvel ei toimu.

Tegu on Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi projektiga, mille eesmärk on tõsta lapseootel emade ja isade teadlikkust peamiselt väikelaste, kuid samuti ka enda vaktsineerimise osas. Loeng-vestlusringi juhendavad arstiteaduskonna vanemate kursuste üliõpilased, kes on läbinud põhjaliku selleteemalise koolituse. Tuginetakse teaduslikult tõestatud andmetele ja käsitletakse muuhulgas vaktsiinide toimemehhanisme, vaktsineerimiskava, vaktsiinvälditavaid haigusi ning räägitakse kindlasti ka levinumatest arvamustest ja müütidest. Loeng kestab umbes 1,5 tundi ning selle sisse on arvestatud ka küsimustevoor.

 • Joogatund rasedatele:joogaõpetaja Adeya poolt läbiviidav rasedatele mõeldud 90 minutit kestev joogatund, mis sobib alates esimestest raseduskuudest, kuna toetab rasedust ja lapse arengut emaüsas. Joogatund valmistab naist ette sünnituseks ja emarolliks ning õpetab kuulama ja usaldama oma sisemist tarkust. 
 • Tund koosneb osast:

  1. Jagamise ring (umbes 15-20 min. olenevalt osalejate arvust). Jagatakse oma muresid ja rõõme, et kasvatada endas kuulamisoskust ja empaatiavõimet juba enne, kui seda meie lapsed vajavad! Samuti, et saada Tarkadeks, kes õpivad teiste vigadest, et ei peaks alati läbi isikliku valu kasvama!
  2. Hingamise meditatsioon (umbes 15 min) Selle käigus saame kehamällu hingamistehnika, mis kaitseb ja toetab sünnituse ajal ja kogu edaspidise elu.
  3. Jooga harjutused ja asanad (u 45 minutit), mis valmistavad keha turvaliselt ette sünnituseks.
  4. Lõdvestus. (umbes 15-20 minutit). Seda oskust vajab sünnitaja rohkem, kui tugevaid lihaseid. Kui enne rasedust pole mahti olnud oma lihaseid tugevdada, siis ilmselgelt ei saa sellega alustada beebiootuse ajal, kuid ka sellisel juhul võib lõdvestumisoskus viia eduka ka kiire sünnituseni!

  Riietuda tunniks mugavalt ja kaasa võtta pleed või tekk, et end lõdvestuse ajal soojalt katta. Kuigi võimlemisruumis on riietumisruum, on siiski palve panna ülariided peaukse juures olevasse garderoobi. Vanemaid lapsi palume kaasa mitte võtta, kuna häirivad teiste beebiootel emmede lõdvestumist. Tunnis osalemistasu on 6 EUR, mis tuleb maksta joogaõpetajale kohapeal. Tund toimub Naistekliiniku perekeskuse ruumis C 104. Registreerumine üldisest loengutele registreerimise nimekirjast: Perekooli loengute ajakava. Registreerimine
 • Juhul kui Te olete registreerunud, kuid mingil põhjuselei saa joogatundi tulla, siis palun teavitage meid mitte tulekust elektroonilise kirja teel daadressil perekool@kliinikum.ee andes sellega teistele võimaluse rühmaga liituda.
 • Kuna võimlemisruum muutub juunis ja augustis väga kuumaks, siis tunde toimub varasemast vähem. jaTunnid algavad uuesti oktoobrist.

 

Loengute toimumise koht:

Loengud toimuvad SA Tartu Ülikooli Kliinikumi (L. Puusepa 8) naistekliiniku esimesel korrusel naistenõuandlas PEREKOOLI ruumis (G2 152) või C korpuse esimesel korrusel PEREKESKUSE võimlemisruumis C104. Siseneda L. Puusepa tänava poolsest peauksest.

Vahel toimuvad loengud ka suures auditooriumis. Suur auditoorium asub naisekliiniku 3 korrusel - ruum G2 392. Sinna pääseb naistenõuandla registratuuris perekooli ruumi juures olevate liftidega.

 

Üleriided palume anda garderoobi  ( v.a juuli ja august)!

 Osakonnaga tutvumisele tulles palume panna jalga vahetusjalanõud!

Säästmaks ennast ja teisi palume tulla loengutesse tervetena!

 

Mured ja küsimused:

Kõik perekooli loenguid puudutavad küsimused on oodatud: perekool@kliinikum.ee

Vastame imetamise, vastsündinu hoolduse, sünnituse, rasedusaegsete vaevuste jt. loengu teemadega haakuvatele küsimustele interneti teel 1-4 tööpäeva jooksul.

 

Kui ei õnnestunud saada kohta soovitud loengule:

Kui loengute kava ilmumisel Teid huvitanud loengusse kohta enam ei ole, siis tasub loengute kava uuesti vaadatakas paari tunni möödudes esimesel päeval või kuu järgnevatel tööpäevadelAlati esineb valesti läinud registreerumisi ja ka loengutest loobujaid.  

Loengute nimistuid korrigeeritakse jooksvalt igal tööpäeval.Kõik peale kella 15:00 saabunud loobumised korrigeeritakse järgmise tööpäeva hommikul. Sellega seoses vabaneb loengutesse kohti jooksvalt terve kuu vältel.

 

KKK:

Millal algab loengute sisestamine?

Loengute sisestamine algab iga kuu päises märgitud kuupäeva hommikul esimesel võimalusel.

 

Kuidas toimub loengute sisestamine?

Loengute sisestamine toimub ühe loengu kaupa. Selle tõttu palume varuda kannatust.Kui olete antud lehel mõnda aega viibinud ja uusi loenguid pole lisandunud, siis värskendage kodulehte. Hiljemalt kell 11:00 on kõik loengudsisestatud. Kui info loengute kava sisestamise alguse kohta asendub infoga "antud kuu perekooli loengute kava ja registreerumine avatud", siis uusi loenguid enam ei lisandu.

 

Miks ei ole rohkem loenguid ja erinevamaid aegu?

Perekooli loenguid viivad läbi naistekliiniku sünnitusosakonna ja nõuandla ämmaemandad oma vabast tahtest. Vastavalt lektorite võimalustest, mis lähtuvad eeskätt osakonna töögraafikust ja perekonna plaanidest, koostatakse ka perekooli loengute kava.

 

Kas loengu slaidid saadetakse meilile?

Loengute slaide ei levitata.

 

Kust saaks vaadata vastavate teemade kohaseid videosid?

Soovitame vaadata www.perekool.ee üleval olevaid filme, kus need on teemade järgi jagatud järgmisteks rühmadeks: rasedus, sünnitus, imetamine, beebi, beebipäevik, suhtlemine lapsega, muu.

 

Kuhu  anda teada kui loengule või joogatundi tulla ei saa?

Palume saata meil loobutud loengu, tunni või osakonna tutvustuse  kuupäeva ja ajaga:

anne.ilves@kliinikum.ee või perekool@kliinikum.ee 

 

Perekooli loengute ajakava. Registreerimine.