lk2 Aaro NursiOlen alati ennast pidanud tartlaseks – siin olen ma sündinud ja ülikooli lõpetanud. Lihtsalt vahepeal on elu mind Tartust eemale viinud. Lääne-Virumaale Rakkesse, kus ma keskkooli lõpetasin, Stockholmi, kus ma koduabilisena ja vanurite hooldajana töötasin, Tallinna, kust algas minu neurologopeedi karjäär.

 

Asusin närvikliinikusse logopeedina tööle 2013. aasta sügisel. Enne seda töötasin kaks aastat Lääne-Tallinna Keskhaigla neuroloogia osakonnas. Minu põhitööks närvikliinikus on neuroloogiliste patsientide kõne ja neelamise hindamine ning teraapia. Insuldipatsientide kõrval, kes moodustavad minu töö põhisisu, tegelen ma ka neurodegeneratiivsete (nt. Parkinsoni tõbi, SM, erinevad dementsused) ja neurokirurgiliste patsientidega. Samuti teostan ma logopeedilisi konsultatsioone teistes haigla osakondades (nt. neurointensiivravi, pulmonoloogia, veresoonte kirurgia, onkoloogia). Jooksvalt tuleb tegeleda õendus- ja hoolduspersonali neelamisalase koolitamisega.

 

Igapäevasele tööle lisaks õpetan ma Tartu Ülikooli logopeedia eriala tudengeid. Pean loenguid ja juhendan praktikume aintes: afaasia, düsartria ja düsfaagia. Hetkel juhendan viite logopeedia-alast magistritööd. Minu teadustöö valdkonnad on: neuroloogilised haigused ja kõnehäired; insuldihaigete kõne ja selle taastumise dünaamika hindamine; afaasia sõeltestid ja nende kohandamine eestikeelsete insuldipatsientide uurimiseks; dementsusega patsientide kõne ja kommunikatsiooni hindamine. Käesoleval sügisel alustasin doktoriõpinguid arstiteaduse (neuroloogia) õppekaval. Minu doktoritöö teemaks on: „Kõne esmane ja dünaamiline hindamine insuldi, neurokirurgiliste ja neurodegeneratiivsete haiguste korral" (juhendajad: dots. Pille Taba, prof. Aaro Toomela ja lektor Marika Padrik).

 

Selle kõige kõrval jätkub mul aega ka hobideks. Minu lemmikute kuuluvad hulka teater, lugemine ja tervisesport. Nii palju kui ajaliselt võimalik (aga kõik suved ja puhkused kindlasti) toimetan ma oma elukaaslase ja kassiga suvekodus Vilsandi saarel.