Avaleht Osakonnad Üldkirurgia ja plastilise kirurgia osakond
Üldkirurgia ja plastikakirurgia osakond Prindi
   
Juhataja, vanemarst-õppejõud Tiit Vaasna 731 8245 5331 8245 tiit.vaasna@kliinikum.ee
Sekretär Evelin Michelson 731 8248 5331 8248 evelin.michelson@kliinikum.ee
Vanemõde Maie Liinev 731 8240 5331 8240 maie.liinev@kliinikum.ee
Vanemarst-õppejõud Marko Murruste 731 8065 5331 8065 marko.murruste@kliinikum.ee
Arst-õppejõud Helmut Seepter 731 8047 5331 8047 helmut.seepter@kliinikum.ee
Arst-õppejõud Simo Saarniit 731 9082 5331 8398  simo.saarniit@kliinikum.ee

Arst-õppejõud

Jaanus Suumann

731 9082

5331 9084

jaanus.suumann@kliinikum.ee

Arst-õppejõud plastikakirurgia erialal

Terje Arak

731 8094

5331 8094

terje.arak@kliinikum.ee

Arst-õppejõud plastikakirurgia erialal   Mart Eller 731 8094 5331 9083 mart.eller@kliinikum.ee
Residendid   731 8242    
Õdede post   731 8244    
    731 8243       
Valvekirurg     5331 8032




Üldkirurgia

Sagedasemad plaaniliste haigete diagnoosigrupid on:

  • kilpnäärmehaigused
  • sapikivitõbi
  • songad
  • alajäsemete veenilaiendid

Sagedasemad erakorralised patoloogiad, mida osakonnas ravitakse on:

  • apenditsiit,
  • äge koletsüstiit,
  • seedetrakti verejooksud
  • äge pankreatiit


Plastikakirurgia

  • RINNA KIRURGIA - rindade vähendamine jm. korrektsioon meditsiinilistel näidustustel, rinna ja nibukompleksi taastamine, günekomastia.
  • PÕLETUSTE KIRURGIA - põletusarmide korrektsioon.
  • PEHMETE KUDEDE REKONSTRUKTSIOON - troofiliste haavandite, lamatiste, trauma- järgsete deformatsioonide jt. pehmete kudede defektide kirurgiline ravi.
  • NAHA JA NAHAALUSKOE HEA-JA PAHALOOMULISTE KASVAJATE KIRURGILINE RAVI (v.a. melanoom)
  • ESTEETILINE KIRURGIA - armide korrektsioon, rippuva kõhu plastika, kõrvade korrektsioon, laugude plastika.