Avaleht Arhiiv

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Kliinikumi radioloogiakliinik korraldab tasuta rinnauuringute päeva Prindi
Kolmapäev, 02 November 2016 12:20

8. novembril tähistatakse radioloogia päeva, mis sel aastal on pühendatud rinna piltdiagnostikale. Kuna Eestis kutsub Haigekassa ainsana Euroopa Liidus rinnavähi sõeluuringule vaid 50–62 aastaseid naisi, aga rinnavähi haigestumus kasvab pidevalt kuni 74. eluaastani (vt graafik), otsustas Tartu Ülikooli Kliinikumi sõeluuringumeeskond pakkuda Tartu ja Lõuna-Eesti naistele võimalust oma rindu tasuta uurida.
Selleks korraldab radioloogiakliiniku meeskond Tartu kesklinnas (Tartu Kaubamaja juures) laupäeval, 12. novembril tasuta rinnauuringute päeva. Kohal on Eesti Vähiliidu Mammograafiabuss, kus tehakse mammograafiat ja Tartu Ülikooli Kliinikumi mobiilne diagnostikakabinet, kus vajadusel saab lisaks teha rindade ultraheliuuringut.
Uuringule on ennekõike oodatud 63–70 aastased naised (ka need, kellel pole ravikindlustust), kellel ei ole viimase 2 aasta jooksul rinnauuringut tehtud. Vabade aegade olemasolul võtame uuringule ka 45–49 aastaseid (soovitavalt rinnakaebustega) naisi, kellel ei ole rinnauuringut tehtud viimase aasta jooksul.
Tasuta rinnauuringuid tehakse laupäeval, 12. novembril kell 10–16. Uuringul osalemiseks on vajalik etteregistreerumine telefonil 731 9411 (tööpäeviti kell 8–16). Saatekirja vaja ei ole. Sõeluuringu vanusegrupis naistele sel päeval uuringuid ei tehta!
Võimalusel võtame uuringule ka naisi, kes pöörduvad otse Mammograafiabussi.

161102 rinnavahi
Graafik. Haigestumine rinnavähki aastatel 2009–2013.

 

Tartu Ülikooli Kliinikumi radioloogiakliinik