Avaleht Arhiiv

Uudised

 

Rubriiki haldab: Kristi Tael

E-post: kristi.tael@kliinikum.ee

Bänner
Bänner
Bänner
Info tervishoiutöötajate hoiatusstreigist kliinikumis Prindi
Reede, 16 September 2016 13:11

Pressiteade
Tartu Ülikooli Kliinikum
16. september 2016

 

Info tervishoiutöötajate hoiatusstreigist kliinikumis

 

Eile, 15. septembril andsid Eesti Arstide Liit, Eesti Õdede Liit ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit teada, et 20. septembril kell 9.00 – 10.00 toimub tervishoiutöötajate hoiatusstreik. Streik hõlmab erinevaid raviasutusi üle Eesti, sealhulgas Tartu ülikooli kliinikumi.

 

Kliinikumi juhatuse esindajad kohtusid peale teate saamist ametiühingute esindajatega, et esitada seisukohad hoiatusstreigi ajal tegemata jääva töö korraldamiseks kliinikumis. Ühiselt lepiti kokku patsientide huvide tagamiseks vajalikes meetmetes. Ambulatoorsed patsiendid võetakse vastu võimalusel sama päeva jooksul või lepitakse kokku uus, patsiendile sobiv aeg. Patsiendiga ühenduse võtmise korraldavad ambulatoorse töö kabinetid. Kui patsiendiga ei ole teisipäeva hommikuks ühendust võetud, siis soovitame patsiendil tulla arsti vastuvõtule, kuid kindlasti tuleb arvestada streigist tulenevalt lisanduva ajakuluga. Statsionaarsetes osakondades ja päevastatsionaarides otsustatakse töökorralduse muudatused osakonnasiseselt protseduuride ning operatsioonide algusaegu muutes, patsiente informeeritakse kohapeal. Erakorralise arstiabi osutamine, samuti intensiivravi järjepidevus on tagatud.

 

Hoiatusstreigi korraldajad on Eesti Arstide Liit (kontaktisik kliinikumis on dr Jaan Sütt), Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit (kontaktisik kliinikumis Egle Sarap-Nöps) ja Eesti Õdede Liit (kontaktisik kliinikumis Kadi Soome).

 

***
Kristi Tael
Avalikkussuhete juht
7319310
53319310